Акції німецьких автогігантів пішли "в мінус" через страйки

2 лютого 2018, 18:15

У п'ятницю, 2 лютого, акції великих німецьких автовиробників різко подешевшали. Так, папери Volkswagen стали дешевше на 1%, Porsche - на 3%, Daimler - на 1,3%, BMW - на 1,5%.

Про це повідомляє агентство Інтерфакс-Україна.

Це стало наслідком того, що деякі з найбільших автомобілебудівних підприємств Німеччини цього тижня були змушені призупинити роботу. За даними Deutsche Welle, співробітники Daimler, BMW і групи Volkswagen, які є членами профспілки IG Metal, беруть участь в серії 24-годинних страйків вже три дні поспіль

Відео дня

Минулого тижня переговори з роботодавцями зайшли в глухий кут: компанії не погодиться на вимогу профспілки про підвищення зарплати на 6% за 12 місяців і право скоротити години роботи для догляду за дітьми або старими членами сім'ї.

Автовиробники пропонували підвищити зарплату на 6,8% за 27 місяців, але виступили проти скорочення робочого часу і додаткових посібників, пише The Wall Street Journal.

У п'ятницю страйк досяг заводів Audi і Porsche (група Volkswagen) в Інгольштадті і Цуффенхаузені, а також підприємств Daimler в Зіндельфінгені і Унтертюркхаймі, де на роботу не вийшли близько 36 тис. осіб.

На заводі BMW у Мюнхені участь в акції протесту в п'ятницю взяли близько 7 тис. осіб, в Дінгольфінзі - ще 13,7 тис., робота підприємств була призупинена.

Раніше в серії страйків брали участь працівники MAN і постачальника автокомпонентів ZF Friedrichshafen.

За оцінками кельнського Інституту німецької економіки (IW), загальне зниження виручки автопрому в I кварталі в результаті страйків складе від €62 млн до €125 млн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X