Акції іноземних власників Мотор Січі заарештували

27 квітня 2018, 15:21

Шевченківський районний суд Києва повністю задовольнив клопотання Служби безпеки України (СБУ) і наклав арешт на 56% акцій Мотор Січ, що належать китайським інвесторами.

Про це йдеться у рішенні суду.

Таким чином, суд заборонив будь-які дії з заарештованими активами, які можуть привести до зміни їх власника до закінчення досудового розслідування.

Відео дня

Відзначається, що заарештовані акції належать громадянину Китаю, і кільком компаніям, які мають банківські рахунки в офшорах. Йдеться про компанії Skyrizon Aircraft Holdings Limited, Business House Helena AG, Enfields Trade & Capital Corp, Waldo Trade Ltd, Granum Corporation, Likatron Enterprises Limited.

Також у матеріалах справи йдеться, що в СБУ вважають, що іноземні акціонери компанії мають намір протиправно сконцентрувати придбаний пакет акцій і отримати повний контроль над його діяльністю в сфері військових оборонних замовлень.


Мотор Січ - один з найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Постачає продукцію в більш ніж 100 країн світу. 17,3% акцій підприємства належить компанії АТ Business House Helena (Панама). У 2017 році Мотор Січ збільшила прибуток на 52% (1,1 млрд грн) - до 3,1 млрд грн.


Раніше повідомлялось, що у рамках ведеться СБУ розслідування Шевченківський районний суд Києва у вересні заарештував 41% акцій Мотор Січі, які зберігаються на рахунках компанії Dragon Capital і належать іноземним компаніям.

Нагадаємо, що 23 березня 2018 року СБУ провела обшуки у офісі компанії, відділі цінних паперів Мотор Січі, підконтрольної народному депутату В'ячеславу Богуслаєву, і місцях проживання окремих фізичних осіб.

Голова наглядової ради компанії Анатолій Малиш заявляв, що спецслужби проводили виїмку окремих документів.

Пізніше у СБУ заявили, що слідчі дії проводилися в рамках кримінального провадження про концентрацію контрольного пакета акцій підприємства, оформленого на шість офшорних компаній і фізична особа. Правоохоронці вважають, що іноземці хотіли перенести виробництво, передати технології і послабити Україну.

Президент компанії Мотор Січ В'ячеслав Богуслаєв назвав обшуки СБУ в Мотор Січ частиною плану щодо рейдерського захоплення підприємства і категорично відкинув підозри СБУ.

Показати ще новини
Радіо NV
X