У США згорів непрацюючий завод Коломойського, підозрюють підпал

16 серпня 2021, 20:31

11 серпня в окрузі Трамбулл американського штату Огайо згорів непрацюючий з 2016 року сталеливарний завод українського олігарха Ігоря Коломойського.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці місцевої пожежної служби.

Боротьбу з вогнем в приміщеннях, що належать Warren Steel Holdings LLC, сповільнило те, що більшість пожежних гідрантів, які знаходяться неподалік, не працювали. В результаті пожежі ніхто не постраждав.

Відео дня

«Коли ми приїхали, майже все було охоплено вогнем, тому ми дійсно не можемо сказати, де саме почалася пожежа. Скажу тільки, що це була одна з останніх будівель, адміністративна будівля», - прокоментував керівник місцевої пожежної охорони Джо Наталі порталу WKBN.

За його словами, працював тільки один пожежний гідрант. Інші були відключені в 2015 році. Пожежники загасили вогонь приблизно за шість годин.

Американський репортер-розслідувач Майкл Саллах повідомив сьогодні в Twitter, що офіс начальника пожежної охорони штату Огайо підозрює підпал.

«Ми дійсно вважаємо, що це було зроблено навмисно», - сказав представник офісу Брайан Бонерт.

Всього за два дні до пожежі прокуратура Огайо активізувала розслідування про масштабне забруднення навколишнього середовища, оскільки на території заводу були виявлені гори токсичних відходів, які потрапляли в прилегле річку, зазначив Саллах.

«У будівлі відключена електрика. Пожежні гідранти відключені. Блискавок в ту ніч не було. Так що можете самі зрозуміти, що сталося», - розповіло журналісту анонімне джерело.

У квітні Саллах і українська журналістка Тетяна Козирєва опублікували розслідування, в якому йшлося, що на розташованих в США сталеливарних заводах Коломойського в різні роки відбулося кілька вибухів через зневажливе ставлення до безпеки.

За даними ПриватБанку, ці заводи були куплені за гроші, виведені Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим з банку до його націоналізації. Сталеливарні заводи та інші активи олігархів в США фігурують у розслідуванні Мін'юсту США про відмивання виведених з ПриватБанку грошей.

Нагадаємо, що в травні минулого року ПриватБанк подав позов до Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова в Канцелярський суд штату Делавер. ПриватБанк звинувачує їх у відмиванні $622,8 млн, які були видані банком у вигляді кредитів пов’язаним з попередніми власниками компаніям, але потім були використані іншими компаніями на придбання для них активів у США. Йдеться про феросплавні і металургійні заводи, комерційну нерухомість і готелі. Одна з компаній, Optima Ventures, стала найбільшим власником комерційної нерухомості в американському Клівленді. Найбільше майна у Коломойського і Боголюбова ПриватБанк виявив у штатах Огайо, Іллінойс і Техас.

Юристи ПриватБанку повідомили також, що з січня 2006-го по грудень 2016 року загальний рух грошових коштів (кредитів) по рахунках кінцевих бенефіціарів власників у кіпрському філії ПриватБанку, які використовували для відмивання коштів, становив $470 млрд, що приблизно вдвічі перевищує валовий внутрішній продукт Кіпру за той же період.

У Міністерстві юстиції США заявляли, що Коломойський і Боголюбов вивели з ПриватБанку мільярди доларів в 2008-2016 роках і разом з партнерами створили в США мережу компаній, в назві яких зазвичай було слово Optima, «для подальшого відмивання незаконно привласнених коштів і їх інвестування». У Мін'юсті наголошують, що партнери українських олігархів Корф і Лейбер купили об'єкти нерухомості і підприємства по всій країні на сотні мільйонів доларів. При цьому, «незважаючи на постійний потік незаконно привласнених коштів для інвестування», Корф і Лейбер часто не могли зробити куплені в США об'єкти нерухомості і підприємства прибутковими.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X