Мотор Січ та Ко. Держава вилучила активи Богуслаєва, Жеваго та Коломойського майже на мільярд доларів — Forbes Україна

Ігор Коломойський (Фото:НВ)
Сукупна вартість вилучених у власність держави активів Мотор Січ, Укрнафти, Укртатнафти, АвтоКрАЗу та Запорожтрансформатора оцінюється в $956,5 млн.
Активи українських учасників списку Forbes Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова, Костянтина Жеваго, Костянтина Григоришина та В’ячеслава Богуслаєва, яких днем раніше було вилучено у власність держави, оцінюються у $956,5 млн.
Таку оцінку представило видання Forbes Україна.
За оцінкою видання, найдорожчі із відчужених активів — Укрнафта та Укртатнафта. В Укрнафті, яка є найбільшим українським видобувачем нафти та власником мережі АЗС, Коломойському та Боголюбову належало близько 42% акцій.
До війни Forbes оцінював Укрнафту майже $1,5 млрд, зараз — $748 млн. Частка групи Приват у компанії оцінюється в $314 млн.
Частку Коломойського та Боголюбова в Укртатнафті видання оцінює у 28%, стільки ж у харківського бізнесмена Олександра Ярославського. До війни Forbes оцінював весь актив $830 млн, зараз — $178 млн.
Мотор Січ зараз оцінюється в $27 млн (до війни $90 млн), а АвтоКрАЗ Костянтина Жеваго — $3 млн ( До війни $10 млн).
Вартість Запоріжтрансформатор Костянтина Григоришина Forbes оцінив у 0 через великі борги. Водночас видання зазначає, що підприємство, яке перебуває у процедурі банкрутства, є потенційно привабливим активом.
Як пише видання з посиланням на співрозмовника зі Слуги народу, це лише перша хвиля відчужень. Зокрема, метою уряду може бути 40% акцій Полтавського ГЗК Жеваго, який веде судові суперечки за актив із минулими власниками.
Також зазначається, що відчуження активів Богуслаєва, Жеваго і Коломойського може прискорити націоналізацію Альфа-Банку Михайла Фрідмана, що очікувалася в грудні.
7 листопада стало відомо, що підприємства Мотор Січ, Укрнафта, Укртатнафта, АвтоКрАЗ та Запоріжтрансформатор переходять у власність держави.
Основою рішення про націоналізацію компаній став закон та наказ Верховного головнокомандувача Володимира Зеленського.
Акції підприємств вилучено у розпорядження Міноборони України на період дії воєнного стану. За словами голови Міноборони Олексія Резнікова, сформовано наглядові поради, які призначатимуть поточний менеджмент.