Ахметову та Пінчуку відмовили у компенсації за Криворіжсталь

6 липня 2018, 13:28
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) відхилив вимоги про компенсацію $13 млрд збитків за реприватизацію Криворіжсталі.

Про повідомляється у рішенні суду, передає прес-служба Міністерства юстиції.

Йдеться про справу Інвестиційно-металургійного союзу (ІМС) проти України, в якій компанія скаржилася на скасування винесених на її користь остаточних судових рішень щодо приватизації Криворіжсталі.

Відео дня

Міністерство зазначає, що компанія-заявник, яка володіла 93% акціонерного капіталу Криворіжсталі, вимагала $12,9 млрд компенсації за матеріальну шкоду, в основному посилаючись на збільшення доходів Криворіжсталі, протягом 2005-2007 років і втрату дивідендів.

У суді заявили, що компанія-заявник не довела, що вона була позбавлена ​​можливості ефективно захищати свої майнові права при повторному розгляді справи у національних судах, а також, що вилучення з її власності пакету акцій Криворіжсталі було скоєно з порушенням законодавства і призвело до покладення на неї надмірного тягаря.

З огляду на зазначене, Європейський суд у повному обсязі відхилив вимоги щодо справедливої ​​сатисфакції, висунуті ІМС, наголосили у Мін'юсті.

Нагадаємо, що у 2004 році створений Віктором Пінчуком і Рінатом Ахметовим консорціум ІМС придбав 93% акцій Криворіжсталі на приватизаційному конкурсі за 4,2 млрд грн (близько $800 млн).

Пізніше 93% акцій Криворіжсталь за 24,2 млрд грн за стартовою ціною 10 млрд грн придбала металургійна компанія Mittal Steel (яка пізніше об'єдналася з компанією Arcelor).

Однак, обраний накінці 2004 року президентом країни Віктор Ющенко і призначена на початку 2005 року прем'єр-міністром Юлія Тимошенко заявили про необхідність перегляду підсумків цього конкурсу у зв'язку з антиконкурентними умовами приватизації, що привело до значного заниження ціни угоди. Прокуратура оскаржила законність продажу комбінату, після чого українські суди скасували підсумки конкурсу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X