Ахметов відмовився брати участь в приватизації найбільшого виробника електроенергії в Україні

4 жовтня 2018, 18:18

Енергетичний холдинг ДТЕК олігарха Ріната Ахметова прийняв рішення не брати участі в приватизації енергогенеруючої компанії Центренерго.

Про це повідомив генеральний директор енергохолдингу Максим Тимченко, передає Інтерфакс-Україна.

"Ні, ми про це говорили кілька разів", - сказав він.

Водночас очільник ДТЕК ухилився від питання про справедливість затвердженої днями Кабінетом міністрів стартової ціни продажу 78,2% акцій Центренерго в 5,98 млрд грн.

Відео дня

"Складно коментувати оцінку, яку робив Ernst & Young. Напевно, вони мають рацію в своїй оцінці, але для кожного інвестора є свої припущення, щоб говорити, це багато чи мало. Кожен будує свою бізнес-модель управління приватизаційними активами", - сказав він.

За словами Тимченка, ДТЕК зацікавлений в результативності конкурсу і заході на український ринок теплової генерації великих зарубіжних компаній з метою спільного просування реформ в електроенергетичному секторі країни.

"Мені б дуже хотілося, щоб тут з'явилися інвестори з інших країн. Ми будемо аплодувати, якщо вийде провести конкурс і привести сюди великі компанії, які будуть з нами по одну сторону стола в просуванні реформ", - додав він.

Приватизація Центренерго є одним з ключових умов переговорів з МВФ, але процес затягується з 2015-го. За підсумками минулого року компанія в 4,9 рази збільшила чистий прибуток - до 1,9 млрд грн. Активи на кінець 2017 року перевищили 10 млрд грн.


Центренерго - найбільша енергогенеруюча держкомпанія. 78,3% акцій належить Фонду держмайна. Експлуатує 23 блоки (18 - пиловугільні і 5 - газомазутні) на Вуглегірській, Зміївській та Трипільській ТЕС сумарною потужністю майже 7,7 ГВт (близько 14% від всеукраїнського показника).


У 2017 році Центренерго знизило виробництво електроенергії на 36,2% в порівнянні з 2016 роком - до 6,3 млрд кВт-год. Настільки значне зниження пов'язане з дефіцитом вугілля антрацитної групи, видобуток яких в країні здійснюється на окупованих територіях Донбасу.

Фінансовий план Центренерго на 2018 рік передбачає виробництво електроенергії ТЕС компанії в обсязі майже 9,4 млрд кВт-год, що майже в 1,5 рази більше вироблення за 2017-й.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X