Ахметов остаточно програв українському держбанку 850 млн грн

19 березня 2018, 14:11

15 березня 2018 року Верховний Суд задовольнив касацію державного Ощадбанку щодо стягнення з акціонера Укртелекому - київської компанії ЕСУ 850 млн грн на користь банку.

Про це повідомила прес-служба банку.

Так, суд скасувати відстрочення на 1 рік виконання рішення суду про стягнення з ЕСУ на користь Ощадбанку даного боргу.

Таким чином, Ощадбанк отримав право на примусове стягнення з ЕСУ заборгованості за номіналом облігацій, емітентом яких є зазначене товариство, яке здійснило погашення номінальної вартості облігацій і нарахованого купонного доходу державному банку.

Відео дня


Нагадаємо, в 2011 році, коли президентом був Віктор Янукович, Укртелеком викупив єдиний учасник торгів - компанія ЕСУ, яким володіла австрійська компанія EPIC. Новий власник найбільшого фіксованого оператора заплатив за 92,8% акцій номінальну ціну, 10,6 млрд грн. СКМ Ріната Ахметова придбала ЕСУ через два роки після тендера. Народний депутат Сергій Лещенко провів розслідування і встановив, що до приватизації Укртелекому мали відношення Дмитро Фірташ і Сергій Льовочкін.

У 2015 році Укртелеком взяв на себе зобов'язання викупити у двох держбанків (Ощадбанку та Укрексімбанку) облігації своєї материнської компанії ЕСУ ("дочка" СКМ) на суму 2 млрд грн.

Але телеком-оператору так і не вдалося продати свій мобільний актив - Трімоб, тому у компанії не було грошей на покриття облігацій.

Терміни виплати боргу закінчилися ще в середині березня минулого року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X