Рада змінила механізм сплати акцизу з тютюнових виробів

15 лютого 2022, 13:38

Верховна Рада ухвалила законопроект № 5719, яким змінила механізм стягнення 5%-ного акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів та рідин для електронних сигарет.

За проголосувало 278 нардепів.

Законопроект переносить обов'язок сплати акцизного податку із суб'єктів роздрібної торгівлі на виробників та імпортерів даної продукції, а також зобов'язує спрямовувати кошти, що стягуються, до бюджетів місцевого самоврядування.

Відео дня

Держказначейство зараховуватиме акцизний податок із роздрібного продажу тютюнових виробів та рідин для електронних сигарет до відповідних бюджетів місцевого самоврядування в автоматичному режимі. Податкова щомісячно розраховуватиме розмір частки цього податку для відповідних бюджетів місцевого самоврядування виходячи з даних реєстраторів розрахункових операцій.

"Прийняття проекту закону позитивно вплине на соціально-економічний розвиток регіонів, оскільки дозволить зберегти у 2022 році та наступних роках надходження бюджетів місцевого самоврядування на тому рівні, які вони отримують за чинною системою оподаткування", - зазначено в пояснювальній записці.

Показати ще новини
Радіо NV
X