Sony втратила $20 млрд капіталізації за день через угоду Microsoft із Activision Blizzard

19 січня 2022, 15:24

Sony втратила 20 мільярдів доларів за день через оголошення Microsoft про покупку розробника Activision Blizzard.

Акції Sony впали на 13% у Токіо на тлі новини про покупку технологічним гігантом Microsoft розробника відеоігор Activision Blizzard, передає Bloomberg.

Це стало найбільшим падінням із жовтня 2008 року, капіталізація компанії впала на $20 млрд за один день.

Відео дня

Як зазначає агентство, прагнення залучити платних передплатників величезним портфоліо ігор кидає виклик традиційній бізнес-моделі Sony для консолей, що базується на гучних ексклюзивних іграх та продажах обладнання. В цілому, ігри та мережеві послуги приносять Sony близько 30% доходів.

У той же час зазначається, що інші ігрові компанії, навпаки, подорожчали після оголошення про угоду Microsoft. Так, акції Capcom та Square Enix Holding зросли більш ніж на 3,7% у Токіо. Аналітики розцінюють цей крок як підвищення вартості ігрових компаній із сильним портфелем контенту та інтелектуальної власності.

Нагадаємо, що днем раніше Microsoft оголосила про покупку розробника ігор World of Warcraft і Call of Duty компанію Activision Blizzard за $68,7 млрд. Після закриття угода стане найбільшою в цьому секторі.

Після закриття угоди Microsoft стане третьою за величиною ігровою компанією у світі за виручкою після Tencent та Sony.

Раніше повідомлялося, що Activision Blizzard звільнила кілька десятків співробітників через сексуальні домагання.

Нагадаємо, що у липні 2021 року Департамент справедливого працевлаштування та забезпечення житлом Каліфорнії ( DFEH) подав позов проти розробника відеоігор Blizzard Entertainment та її власника Activision Blizzard, в якому компанію звинуватили у створенні « культури студентського братства», через що співробітниці ставали жертвами « постійних сексуальних домагань» та дискримінації за статевою ознакою.

У вересні Activision Blizzard пішов на угоду з Комісією з рівних можливостей при працевлаштуванні та створить фонд на $18 млн для виплат для компенсації та відшкодування збитків постраждалим від харрасменту та дискримінації.

Цього ж місяця Комісія з цінних паперів викликала до суду керівництво компанії Activision Blizzard , відомої своїми іграми Call of Duty та World of Warcraft, включаючи СЕО компанії Боба Котика.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X