Двоє давніх клієнтів Boeing перейшли до Airbus

17 грудня 2021, 13:09

Два давні клієнти американської Boeing замовили літаки європейському конкуренту компанії - Airbus.

Європейський авіабудівний концерн Airbus отримав замовлення від двох давніх клієнтів американського концерну Boeing: нідерландського авіаперевізника KLM та австралійської Qantas Airways, передає Інтерфакс-Україна .

Відео дня

Так, авіакомпанія Air France-KLM Group розмістила замовлення на 160 лайнерів сімейства A320neo для заміни застарілих літаків Boeing у парках KLM та бюджетного підрозділу Transavia.

Водночас Qantas домовилася про купівлю 40 вузькофюзеляжних літаків Airbus та отримала права на придбання ще 94 лайнерів протягом наступних 10 років.

Зараз обидві авіакомпанії здійснюють рейси на вузькофюзеляжних літаках, вироблених американською Boeing.

Зазначається, що втрата цих двох клієнтів є серйозним ударом для компанії Boeing, яка намагається відновити обсяг замовлень після двох катастроф за участю лайнерів концерну.

У Boeing заявили, що "поважає рішення своїх клієнтів".

Нагадаємо, що за підсумками 2020 року Boeing поставив рекордно низьку кількість літаків , показавши найгірший результат за останні 43 роки.

Це сталося попри те, що у листопаді 2020 року американський авіарегулятор зняв заборону на польоти літаків Boeing 737 MAX. Вже на початку грудня компанія отримала перше велике замовлення на літаки 737 MAX.

У березні 2019 року літак Boeing 737 MAX 8 розбився в Ефіопії лише через шість місяців після авіакатастрофи за участю цієї ж моделі в Індонезії. Загалом загинуло 346 людей. Після трагедії в Ефіопії регулятори у всьому світі заборонили літакам сімейства MAX літати. Дані розслідувань свідчили, що причина авіакатастроф – проблеми із системою управління польотом у літаків сімейства 737 MAX. Авіакомпанії почали відмовлятися від вже укладених із Boeing контрактів на постачання цього типу літака, що зіграло на руку головному конкуренту Boeing – компанії Airbus.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X