У розпал другої хвилі. Airbnb планує залучити на IPO втричі менше, ніж очікувалося

17 листопада 2020, 12:59

Компанія Airbnb опублікувала проспект IPO і відзвітувала про успішний третій квартал.

Сервіс короткострокової оренди житла Airbnb 16 листопада подав заявку на проведення IPO на біржі Nasdaq і опублікував проспект.

Компанія зважилася оголосити про вихід на біржу в розпал другої хвилі пандемії і попередньо планує залучити від розміщення до $ 1 млрд. Це в три рази менша сума, ніж повідомлялося на початку жовтня. Тоді за даними Reuters в Airbnb розраховували залучити $3 млрд в рамках майбутнього первинного публічного розміщення акцій.

Відео дня

Згідно з проспектом IPO, в третьому кварталі 2020 року Airbnb змогла повернутися на прибутковий рівень завдяки суттєвому скороченню витрат. Вона зафіксувала чистий прибуток у розмірі $ 219 млн при зниженні виручки на 18%, до $ 1,34 млрд.

Всього за дев'ять місяців 2020 року чистий збиток Airbnb склав $ 697 млн. Це більше ніж в два рази перевищує показник за аналогічний період попереднього року - $ 323 млн. Виручка компанії за цей період склала $2,5 млрд проти $ 3,7 млрд роком раніше.

Airbnb не отримувала річного прибутку з моменту запуску в 2008 році. У компанії попередили, що не дивлячись на прибутковість в третьому кварталі, повідомила компанія цього не станеться і в 2020 році. У Airbnb очікують, що відновився ріст захворюваності COVID-19 в Європі погіршить її перспективи в четвертому кварталі.

Компанія планує провести лістинг під тікером ABNB. У проспекті зазначено, що структура акцій Airbnb включає чотири класи паперів: клас A, клас B, клас C і клас H. Папери відрізняються за кількістю голосів за акцію. У власників акцій класу C і H права голосу не буде.

Нагадаємо, що на тлі кризи викликаного пандемією коронавируса Airbnb звільнила майже дві тисячі співробітників - це 25% штату компанії.

Крім того, в квітні цього року компанія двічі зайняла по $ 1 млрд у різних груп інвесторів під високий відсоток. До кризи компанія планувала провести IPO в 2020 році. До планів щодо виходу на біржу компанія повернулася в липні цього року . Повідомлялося, що це рішення керівництво Airbnb прийняло під тиском працівників - акції перших співробітників компанії починають спливати в цьому році.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X