Ахметов vs Фонд держмайна. Верховний суд дав шанс на повернення Укртелекому у держвласність

13 вересня 2019, 16:03

28 серпня Верховний суд частково задовольнив касаційний позов Фонду держмайна до ТОВ ЕСУ і відправив справу про розірвання договору купівлі-продажу 92,79% акцій Укртелекому на перегляд.

У позові також йдеться про стягнення з ЕСУ, кінцевим бенефіціаром якої є Рінат Ахметов, $81,9 млн пені за прострочені зобов'язання з внесення інвестицій, повідомляє Finbalance.

Відео дня

Згідно з рішенням Верховного суду, справа буде переглянута судом першої інстанції.

Фонд держмайна обґрунтовує свої позовні вимоги тим, що ТОВ ЕСУ не внесло інвестицій, відповідно до зобов'язань, взятих на себе у 2011 році, а також не створило і не передало в держвласність телекомунікаційну мережу спецпризначення.

У ТОВ ЕСУ стверджують, що внесення інвестицій у розмірі $450 млн фігурувало як «план», а не як фіксована умова конкурсу з приватизації Укртелекому.

У жовтні-грудні 2017 року позов Фонду держмайна був задоволений судами першої та апеляційної інстанції. Однак у липні 2018 року Верховний суд скасував їхні рішення і передав справу на новий розгляд до Господарського суду Києва. 7 листопада 2018 року Господарський суд відхилив позов Фонду держмайна. 26 лютого 2019 року Північний апеляційний суд залишив це рішення без змін. Після цього Фонд держмайна подав касаційний позов до Верховного суду.

Показати ще новини
Радіо NV
X