Ахметов планує створити новий мобільний оператор - ЗМІ

11 травня 2016, 10:27
36
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Ахметов планує створити новий мобільний оператор - ЗМІ - фото

СКМ продала компанію Астеліт (lifecell) турецькому холдингу Turkcell в минулому році

Група компаній СКМ Ріната Ахметова має намір створити новий мобільний актив

Про це повідомляє Ліга.net.

Як повідомляє видання, Національна комісія з питань регулювання зв'язку (НКРЗІ) продовжила три спірні ліцензії компанії ММДС Україна, підконтрольної Рінату Ахметову. Таке рішення прийняли після того як регулятор у квітні програв спір про поновлення ліцензії в апеляційному суді.

За даними Ліга.net у СКМ є плани по освоєнню цінних діапазонів. Після продажу в минулому році частки в компанії Астеліт (зараз lifecell) турецькому холдингу Turkcell і майже продавши 3G-оператора Тримоб українському МТС Україна (Vodafone), в СКМ зайнялися створенням нового оператора мобільного зв'язку. І ММДС Україна зіграє не останню роль у цих планах, повідомляє видання.

Базою для нового проекту може бути власний оператор фіксованого телефонії та інтернету Vega.

"СКМ в кінці минулого року укомплектував компанію екс-співробітниками з Астеліту. Вони не просто так перейшли в провідний бізнес", – розповів виданню високопоставлений телеком-менеджер на правах анонімності.

На посаді гендиректора Vega працює Мурат Чинар, екс-директор компанії Астеліт, техдиректором Vega – Геннадій Горьєв, який раніше очолював техпідрозділ life:), директором з продажу Vega – Максим Задонцев, який займав схожу посаду в life:). Голова наглядової ради Vega Олександр Баринов – колишній CEO.

На думку видання, старої команди недостатньо, Vega володіє загальноукраїнської транспортною мережею передачі даних. Однак для бездротового зв'язку потрібна ліцензія, базові станції та інше обладнання, якого у Vega немає.

"Зате завдяки судам і рішенням регулятора перспективну ліцензію зберегла за собою ММДС. Все вказує на те, що СКМ вирішила об'єднати два своїх телеком-актива", – зазначає Ліга.net.

В кінці травня гендиректором ММДС Україна став Андрій Молибога, який на сайті Vega досі вказаний як фінансовий директор. У life:) він відповідав за звітність.

В Vega повідомляють, що з квітня компанія отримала операційний контроль над ММДС Україна.

"Vega – зменшена версія Укртелекому, яким також володіє СКМ. На її базі група компаній часто проводила випробування. Наприклад, перед масовим запуском послуг інтернет-телебачення перші експеременти проводились саме на Vega. Не виключено, що за таким же принципом група компаній Ріната Ахметова буде діяти і в цей раз. Спочатку перевірить мобільний сервіс на Vega, потім перенесе досвід і на Укртелеком", відзначає Ліга.net.

Генеральний директор SV Consulting Олег Стефанюк оцінює інвестиції в запуск нової бездротової мережі у великих містах (Київ, Львів, Одеса, Дніпропетровськ) приблизно в $100 млн.

"Навряд чи вони будуть виправдані в умовах такого низького споживчого попиту", – вважає Стефанюк.

У нього також є сумніви щодо того, що СКМ буде зараз інвестувати такі суми у цей бізнес, хоч тандем Vega+ММДС виглядає досить логічним.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

ТОП 3

Компанії/Ринки

22 березня, 10:48

thumb img
Skoda відмовилася будувати автозавод в Україні
5441
Компанії/Ринки

22 березня, 10:13

thumb img
У двох областях України відключилося ефірне цифрове телемовлення - гендиректор 1+1
1391
Компанії/Ринки

22 березня, 12:09

thumb img
Загальні улюбленці. Список найбільш продаваних електромобілів в Україні та світі
1379

Головне

Події

Вчора, 14:20

thumb img
Безхатьки та пенсіонери: ЗМІ повідомили, хто вийшов на новий протест Нацкорпусу
Геополітика

Вчора, 22:09

thumb img
Юрій Бойко: на зустрічі в Москві ми відстоювали інтереси України і її громадян
Компанії/Ринки

Вчора, 09:00

thumb img
Тиха революція. Як електромобілі завойовують частку ринку