Ахметов планує створити новий мобільний оператор - ЗМІ

11 травня 2016, 10:27
Група компаній СКМ Ріната Ахметова має намір створити новий мобільний актив

Про це повідомляє Ліга.net.

Як повідомляє видання, Національна комісія з питань регулювання зв'язку (НКРЗІ) продовжила три спірні ліцензії компанії ММДС Україна, підконтрольної Рінату Ахметову. Таке рішення прийняли після того як регулятор у квітні програв спір про поновлення ліцензії в апеляційному суді.

Відео дня

За даними Ліга.net у СКМ є плани по освоєнню цінних діапазонів. Після продажу в минулому році частки в компанії Астеліт (зараз lifecell) турецькому холдингу Turkcell і майже продавши 3G-оператора Тримоб українському МТС Україна (Vodafone), в СКМ зайнялися створенням нового оператора мобільного зв'язку. І ММДС Україна зіграє не останню роль у цих планах, повідомляє видання.

Базою для нового проекту може бути власний оператор фіксованого телефонії та інтернету Vega.

"СКМ в кінці минулого року укомплектував компанію екс-співробітниками з Астеліту. Вони не просто так перейшли в провідний бізнес", – розповів виданню високопоставлений телеком-менеджер на правах анонімності.

На посаді гендиректора Vega працює Мурат Чинар, екс-директор компанії Астеліт, техдиректором Vega – Геннадій Горьєв, який раніше очолював техпідрозділ life:), директором з продажу Vega – Максим Задонцев, який займав схожу посаду в life:). Голова наглядової ради Vega Олександр Баринов – колишній CEO.

На думку видання, старої команди недостатньо, Vega володіє загальноукраїнської транспортною мережею передачі даних. Однак для бездротового зв'язку потрібна ліцензія, базові станції та інше обладнання, якого у Vega немає.

"Зате завдяки судам і рішенням регулятора перспективну ліцензію зберегла за собою ММДС. Все вказує на те, що СКМ вирішила об'єднати два своїх телеком-актива", – зазначає Ліга.net.

В кінці травня гендиректором ММДС Україна став Андрій Молибога, який на сайті Vega досі вказаний як фінансовий директор. У life:) він відповідав за звітність.

В Vega повідомляють, що з квітня компанія отримала операційний контроль над ММДС Україна.

"Vega – зменшена версія Укртелекому, яким також володіє СКМ. На її базі група компаній часто проводила випробування. Наприклад, перед масовим запуском послуг інтернет-телебачення перші експеременти проводились саме на Vega. Не виключено, що за таким же принципом група компаній Ріната Ахметова буде діяти і в цей раз. Спочатку перевірить мобільний сервіс на Vega, потім перенесе досвід і на Укртелеком", відзначає Ліга.net.

Генеральний директор SV Consulting Олег Стефанюк оцінює інвестиції в запуск нової бездротової мережі у великих містах (Київ, Львів, Одеса, Дніпропетровськ) приблизно в $100 млн.

"Навряд чи вони будуть виправдані в умовах такого низького споживчого попиту", – вважає Стефанюк.

У нього також є сумніви щодо того, що СКМ буде зараз інвестувати такі суми у цей бізнес, хоч тандем Vega+ММДС виглядає досить логічним.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X