Ахметов отримав канікули з виплати боргу Укртелекому

4 жовтня 2017, 12:23
402
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: mediaport.ua

Суд відстрочив сплату компанією Ахметова боргу перед Ощадбанком на 850 млн грн

14 вересня Господарський суд Києва частково задовольнив позов Ощадбанку до компанії ЕСУ (власник Укртелекому; кінцевий бенефіціар - Рінат Ахметов) і вирішив стягнути з відповідача 851 млн грн заборгованості по облігаціях. При цьому, суд відстрочив виконання цього рішення на один рік

У 2013 році Ощадбанк придбав 2 млн облігацій компанії ЕСУ номінальною вартістю 2 млрд грн (загальний випуск склав 4,6 млрд грн), зазначає Finbalance.

На момент звернення з позовом до власності держбанку були 839,1 тис. облігацій компанії-відповідача, які не були вчасно погашені (це повинно було статися в березні поточного року).

У суді компанія ЕСУ просила надати відстрочку на виплату боргу до 1 серпня 2022 року. Це клопотання відповідач обгрунтовував тим, що негайне виконання рішення суду "може привести до непоправних наслідків, а саме банкрутства ЕСУ", як мажоритарного акціонера Укртелекому.

У той же час суд зазначив, що невиконання його рішення протягом тривалого часу (до 2022 року) порушить матеріальні інтереси також і позивача, що може привести до негативних наслідків для нього.

"При таких обставинах, суд вважає за можливе відстрочити виконання рішення у даній справі строком на 1 рік з дня набрання рішенням суду законної сили", - йдеться в рішенні Господарського суду Києва від 14 вересня.

Нагадаємо, що 24 травня Господарський суд Києва порушив провадження за позовом Ощадбанку до компанії ЕСУ про стягнення 886,5 млн грн. При цьому ще в минулому році Ощадбанк звертався до суду з позовом до ЕСУ про стягнення відсоткових платежів за облігаціями на 714 млн грн.

31 травня Господарський суд Києва порушив справу за позовом Ощадбанку до Укртелекому про стягнення 1,1 млрд грн.

2 серпня рішенням Господарського суду Києва частково був задоволений позов Ощадбанку і вирішено стягнути з компанії ЕСУ 955 млн грн заборгованості по облігаціях. При цьому суд першої інстанції тоді задовольнив клопотання відповідача про відстрочку на один рік на виконання цього рішення.

28 серпня Госпсуд Києва порушив провадження за позовом Ощадбанку до ЕСУ про стягнення ще 1,1 млрд грн. В якості третьої особи у справі фігурує Укртелеком.

Також Госпсуд Києва розглядає ще одну справу за позовом Ощадбанку до Укртелекому про стягнення 1,1 млрд грн. При цьому Укртелеком подав зустрічний позов. В якості третьої особи в цій справі фігурує компанія ЕСУ.

Вибір редакції

IT-індустрія

Вчора, 12:00

article_img
Великий комбінатор. Колишній менеджер Apple незаконно продав акції компанії на $10 млн
Гаджети

Вчора, 18:18

article_img
Смішні заголовки, український шоу-біз і меми про літературу. Найвеселіші канали в Telegram - вибір редакції
Ігри

Вчора, 21:00

article_img
Ще безумніше. Огляд гри Far Cry: New Dawn

Головне

Події

Вчора, 12:23

article_img
ГПУ оскаржить рішення суду про запобіжний захід Мангеру
Політика

Вчора, 21:01

article_img
НАБУ, САП, Луценко. Хто задіяний у скандалі із незаконним збагаченням Тимошенко
Політика

Вчора, 19:25

article_img
А що це таке? Політконсультант Порошенка заперечує існування "томос-туру"