Ахметов купив в Китаї мотлох під виглядом шахтного устаткування - глава китайської компанії

7 травня 2019, 11:11

Представник китайського машинобудівного гіганта Sany заявив, що ДТЕК закупила неякісні шахтні комбайни

Компанія ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова купила в КНР неякісне гірничо-шахтне обладнання за дуже низькою ціною. Про це в інтерв'ю ЕП розповів Чжан Чжихонь, генеральний директор китайської компанії Sany Heavy Equipment, яка раніше співпрацювала з ДТЕК.

Відео дня

Чжан Чжихонь розповів, що його компанія, яка виробляє в тому числі шахтні прохідницькі комбайни, вийшла на український ринок в 2011 році, почавши поставки обладнання для шахти Комсомолець Донбасу, що входить у ДТЕК.

Співпрацю з компанією Ахметова було закінчено в 2017 році після того, як ДТЕК закупив китайську техніку за ціною вдвічі дешевше, ніж у Sany.

"ДТЕК - велика компанія, але виглядає так, ніби вони шукають фарбовану в кустарних умовах, дешеву техніку в Китаї. Була вона стара або нова - не знаю. Факт в тому, що на шахтах Китаю така не використовується. Нам здалося, що вони стали дивитися не на якість, а на ціну. Особливо неприємним для нас було те, що цю техніку вони завезли в Україну і отримали дозвіл Держпраці України на експлуатацію під нашими документами", - розповів глава китайської компанії.

"Як ви знаєте, на шахті діють підвищені вимоги до безпеки праці і до обладнання. Необхідно отримувати дозволи на експлуатацію обладнання в Держпраці, для чого і використовувалися наші документи. Через це у нас з ними почалися дуже серйозні конфлікти. ТОВ "Сані Україна, важке обладнання" судиться з ними. найближчим часом очікуємо рішення суду, яке зупинить дозвіл Держпраці і зобов'яже їх підняти обладнання на поверхню шахти", - додав він.

За словами Чжан Чжихоня, ДТЕК закупила два комбайна, один з яких пропрацював лише місяць.

"З того моменту мучаються, не можуть налагодити роботу. Вийшло, що ДТЕК купила мотлох", - резюмував глава Sany Heavy Equipment.

Sany Heavy Equipment входить в машинобудівну групу компаній Sany, що належить китайському мільярдерові Лян Веньгеню.

Раніше повідомлялося, що з 2014 року компанії Ріната Ахметова придбали активи на суму близько 22 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X