Агрохолдинг Мрія запланував масштабне розширення зембанку та оновлення техніки

22 листопада 2017, 11:38
382
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: mriya.ua

Агрохолдинг Мрія інвестує $15 млн в розвиток

Після реструктуризації боргів один з найбільших в Україні агрохолдингів Мрія має намір інвестувати в розвиток $15 млн, серед іншого в оновлення технопарку та розширення земельного банку

Про це повідомила компанія під час презентації підсумків роботи в 2017 році, передає liga.net.

Найбільший обсяг коштів ($10,9 млн) направлять на інвестиції в рослинництво, $2,7 млн - в розвиток земельного банку, $0,4 млн - в елеватори і $1 млн - на інші інвестиційні проекти, такі як інфраструктура, оптимізація бізнес-процесів.

Мрія також запланувала $10,8 млн на масштабне оновлення технопарку. Планується закупити 28 тракторів різної потужності, шість сівалок, 10 культиваторів, чотири плуги, чотири навантажувачі зернових, п'ять причіпних обприскувачів, сім змішувачів, 16 ємностей для зберігання рідких добрив, 59 одиниць автотранспорту, а також обладнання для внесення рідких добрив і систем точного поливу.

Всього в 2018-2020 році Мрія має намір інвестувати в розвиток технологічного парку та обладнання більш ніж $36 млн. У 2017 році сума інвестицій в техніку становить $10,7 млн.

Також Мрія повідомила, що завершила реструктуризацію забезпечених заставами кредитів. Досягти компромісу щодо незабезпеченої частини боргу компанія планує до весни 2018 року.

Крім того, близько $700 млн боргу будуть конвертовані в акції, які розділять між кредиторами пропорційно часткам з боргу, і кредитори стануть власниками компанії. Таким чином, власниками Мрії стануть іноземні інвестфонди, національні та міжнародні банки і фінустанови. Ще $63 млн боргу кредитори Мрії пробачили.

На сьогодні борги Мрії становлять понад $1 млрд. Сумарна боргове навантаження Мрії після реструктуризації має скласти $328 млн.


Агрохолдинг Мрія працює на українському ринку з 1992 року. З 2008-го акції компанії котируються на майданчику Франкфуртської фондової біржі.

На момент оголошення дефолту в 2014 році сукупна заборгованість Мрії становила близько $1,3 млрд перед усіма фінансовими кредиторами з урахуванням гарантій, наданих підприємствам, пов'язаним з сім'єю її власника Ивана Гути.

У січні 2015 року операційний контроль над агрохолдингом перейшов кредиторам, які обрали нове керівництво компанії.

Сьогодні земельний банк Мрії становить 165 тис. га, з яких до обробки в 2018 році плануються 151,5 тис. га.


Вибір редакції

Фінанси

Сьогодні, 15:54

article_img
Британія відбирає гроші сумнівного походження у сина екс-прем'єра Молдови
Food&Drink

Сьогодні, 12:18

article_img
Шеф без татуювань і ресторан року в ПАР. У Парижі роздали премії World Restaurant Awards
Знаменитості

Сьогодні, 14:15

article_img
Помер Карл Лагерфельд. 10 цитат легендарного кутюр'є

Головне

Компанії/Ринки

Сьогодні, 12:09

article_img
Wizz Air з травня запускає два нових рейси з Києва
Події

Сьогодні, 10:27

article_img
Балуха етапували голодним і без речей - правозахисники
Події

Сьогодні, 16:12

article_img
В Одеській області розгромили офіс штабу Порошенка