Аеропорт Запоріжжя восени почне будувати новий пасажирський термінал

9 серпня 2017, 10:04
Будівництво нового пасажирського терміналу в КП Міжнародний аеропорт Запоріжжя почнеться восени 2017 року

Про це повідомила прес-служба Запорізької міської ради.

Згідно з повідомленням, проектна документація вже пройшла всі узгодження в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, не отримавши жодного зауваження. Зараз триває узгодження проекту в інших профільних міністерствах, Кабінеті Міністрів України.

Відео дня

Запоріжжя сподівається, що процедури з узгодження проекту завершаться у вересні і тоді ж почнеться будівництво терміналу.

"На сьогодні проектна вартість будівництва пасажирського терміналу становить 543 млн грн. Його площа складе понад 12 тис. квадратних метрів. Пропускна здатність - 400 осіб на годину (250 пасажирів в міжнародному секторі, 150 - в секторі для внутрішніх рейсів)", - зазначено в повідомленні.

Також для обслуговування терміналу заплановано будівництво котельної, насосної станції, комплексної трансформаторної підстанції, підведення енергопостачання, водопостачання, каналізації, тепла і газопостачання, зливової каналізації, систем зв'язку.

Також наголошується, що будівництво триватиме протягом кількох років.

"Міська влада зацікавлена в тому, щоб термінал будувала компанія, що має успішний досвід реалізації таких проектів, в тому числі і в інших країнах", - відзначили в міській раді.

За даними директора аеропорту Запоріжжя Віктора Біскупського, за сім місяців поточного року аеропорт обслужив 163 тис. пасажирів, що на 13% більше відповідного періоду минулого року. Прибуток аеропорту за перше півріччя склала 18 млн грн.

"Це при тому, що понад місяць основна злітно-посадкова смуга запорізького аеропорту була закрита на ремонт", - зазначив він.

Нагадаємо, що в Запоріжжі планують побудувати новий термінал площею близько 9 тис. м2 і пропускною спроможністю 400 пасажирів на годину (250 пасажирів міжнародних авіаліній і 150 - внутрішніх). Очікується, що будівництво триватиме 2-2,5 роки.

У лютому поточного року було завершено ремонт діючого терміналу, який буде обслуговувати пасажирів внутрішніх рейсів. Його пропускна здатність - 150 пасажирів на годину. Відремонтований термінал був побудований у 1982 році і останні кілька років не використовувався. Роботи почалися в вересні 2016 року, їх вартість склала 3,9 млн грн.

10 травня була відкрита бетонована злітно-посадкова смуга для обслуговування польотів після реконструкції.

Показати ще новини
Радіо NV
X