Аеропорт Ужгорода за рік обслужив 182 пасажири

25 січня 2018, 12:51

Ужгородський аеропорт четвертий рік поспіль втрачає пасажирів. У 2017 році цей показник впав у 7,7 разів, до історичного мінімуму - кількість обслужених пасажирів становить 182 людини.

Про це повідомляє видання ЦТС.

Низькі показники роботи аеропорту Ужгород обумовлені відсутністю регулярних рейсів, які припинилися ще в червні 2016 року.

Тоді ж закінчився термін дії україно-словацької міжурядової угоди про передачу відповідальності за забезпечення обслуговування повітряного руху та експлуатацію аеропорту Ужгород. Необхідність узгодження зі Словаччиною обумовлена ​​тим, що аеропорт Ужгород розташований в безпосередній близькості від кордону зі Словаччиною, фактично злітно-посадкова смуга впирається в межу. Під час посадки чи зльоті літаки змушені перетинати повітряний простір Словаччини.

Відео дня

Зараз Україна проводить перегорить зі Словаччиною з цього питання. У 2017 році Державіаслужба провела консультації з Європейським агентством з безпеки польотів (EASA) про сертифікацію Украероруху за європейськими стандартами. Наразі питання не вирішено, що не дозволяє аеропорту приймати регулярні рейси. Зараз аеронавігація в районі аеропорту Ужгород виконується за правилами візуальних польотів.

Відзначимо, що в 2017 році влада Ужгорода і Закарпаття намагалися передати аеропорт Ужгород в концесію іноземному інвестору. В кінці березня голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс і губернатор Закарпатської області Геннадій Москаль їздили в Дебрецен (Угорщина), де провели переговори з угорською авіакомпанією Wizz Air. Про результати цих переговорів нічого невідомо. Ймовірно, сторонам не вдалося дійти згоди.

Нагадаємо, що рекордним для аеропорту Ужгород був 2012 рік, коли пасажиропотік становив 14,7 тис. осіб. Згодом показники аеропорту постійно знижувалися: у 2014 році впали до 12 тис. пасажирів, в 2015 році - до 5 тис. пасажирів, в 2016 році - до 1,4 тис. пасажирів.

Як повідомлялося, обсяг пасажирських перевезень українських авіакомпаній зріс на 27,5% в 2017 році порівняно з 2016 роком - до 10,6 млн осіб.

Показати ще новини
Радіо НВ
X