Аеропорт Бориспіль остаточно програв справу про багатомільйонний штраф

18 червня 2018, 13:41

30 травня 2018 року Верховний Суд України у складі колегії Касаційного господарського суду визнав правомірність рішення Антимонопольного комітету України (АМКУ) від 24 січня 2017 року у справі проти міжнародного аеропорту Бориспіль.

Про це повідомила прес-служба відомства.

В АМКУ нагадали, що згідно з рішенням, дії аеропорту є зловживанням монопольним становищем, яке полягало в необгрунтованій відмові в узгодженні заявок на отримання сертифіката відповідності на здійснення аеропортової діяльності та зволіканні при узгодженні внутрішньої документації компанії Інтеравіа, а також у встановленні плати за користування інфраструктурою аеропорту на необгрунтованому рівні.

Відео дня

За вчинення цих порушень АМКУ наклав на аеропорт Бориспіль штраф в розмірі 12,8 млн грн.

Раніше рішенням Господарського суду міста Києва та постановою Київського апеляційного суду була визнана правомірність цього рішення АМКУ.

При цьому Верховний Суд визнав недійсним рішення комітету щодо зобов'язання Борисполя розмежувати рахунки на свою діяльність з управління інфраструктуроюта регуляторну діяльність, а також рахунки на надання послуг з наземного обслуговування. Але в іншій частині позову аеропорту Бориспіль про визнання недійсним рішення АМКУ було відмовлено.

Таким чином Верховний Суд остаточно підтвердив неправомірність дій аеропорту, встановлених рішенням комітету, як порушення законодавства про захист економічної конкуренції, підкреслюють в АМКУ.


Міжнародний аеропорт Бориспіль є найбільшим в Україні. Загальна площею близько 1 тис. га. Має дві злітно-посадкові смуги: одну - довжиною 4 тис. м, шириною 60 м, другу - довжиною 3,5 тис. м, шириною 63 м. На його території розташовані чотири пасажирські термінали і поштово-вантажний комплекс.


Нагадаємо, 22 січня 2017 року АМКУ оштрафував Бориспіль за зловживання монопольним становищем на ринку спеціалізованих послуг аеропорту.

Аеропорт, в свою чергу, тоді ж повідомив, що ініціює розгляд спірних питань про доцільність нарахування та розміру накладеного комітетом штрафу в порядку господарського судочинства.

На початку цього року суд відхилив апеляцію Борисполя на рішення АМКУ про даний штраф.

Показати ще новини
Радіо NV
X