Повернення до радянського минулого. Аерофлоту вже незабаром доведеться канібалізувати свої літаки через брак запчастин — Bloomberg

23 травня, 09:25
Аерофлот найближчим часом виконуватиме в основному домашні рейси (Фото:Maxim Shemetov / Reuters)

Аерофлот найближчим часом виконуватиме в основному домашні рейси (Фото:Maxim Shemetov / Reuters)

У найближчі кілька місяців російська авіакомпанія Аерофлот буде змушена почати розбирати свої літаки на запчастини.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

Через санкції російська авіакомпанія Аерофлот змушена буде вже через три місяці приступити до розбирання окремих літаків на запчастини. Про це пише агентство Bloomberg із посиланням на експертів IBA.

Відео дня

Авіапарк групи Аерофлоту складається з 350 літаків, більшість з яких – Boeing та Airbus. За оцінками експертів, авіакомпанія не зможе підтримувати ці літаки у робочому стані без канібалізації. Також перевізник не зможе найближчим часом замінити Boeing та Airbus літаками російського виробництва.

Зазначається, що через санкції, накладені на російську транспортну галузь після вторгнення РФ в Україну, російські перевізники зіткнулися з відмовою у співпраці з боку Airbus та Boeing.

Також Аерофлот змушений був скоротити кількість своїх маршрутів. Якщо до початку війни російський авіаперевізник літав у 56 країн, то в середині травня лише у 13 країн.

« За останні два десятиліття Аерофлоту вдалося перетворити себе з нащадка комуністичної епохи на відзначеного нагородами міжнародного перевізника, який управляє одним із наймолодших флотів у світі. Тепер же на нього чекає майбутнє, схоже на його радянське минуле: оскільки через санкції його літаки Boeing Co. і Airbus SE відрізані від запчастин та обслуговування, він зміщує увагу на внутрішні маршрути та літаки місцевого виробництва», - зазначає агентство.

За оцінками експертів, найближчим часом Аерофлот буде компанією, яка виконує переважно внутрішні рейси.

Раніше повідомлялося, що уряд Британії ввів нові санкції проти найбільших російських авіаперевізників - Аерофлоту, Уральських авіаліній та авіакомпанії Росія. Російським авіакомпаніям заборонили продавати слоти в аеропортах Британії, що не дозволить Росії заробити близько 50 мільйонів фунтів стерлінгів.

У середині квітня Єврокомісія внесла 20 російських авіакомпаній до чорного списку повітряної безпеки.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X