АЧС. В Україні знищено до 170 тис. свиней

13 серпня 2019, 15:44

Кількість спалахів АЧС у 2019 році зменшилась удвічі у порівнянні з попереднім роком

В Україні через АЧС було знищено близько 160-170 тис. свиней. Про це заявив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, повідомляє АгроЮг.

Лапа зауважив, що динаміка спалахів хвороби у 2019-му зменшилась у понад 2 рази в порівнянні з 2018 роком.

Відео дня

«У нас у 2018 році вже спостерігалось зменшення кількості спалахів АЧС. Загалом по Україні - зменшення зі 163 випадків у 2017 році до 145 випадків у 2018 році. І в цьому році десь у понад 2 рази ми маємо динаміку зниження. Але, все одно вірус час від часу дає про себе знати в домогосподарствах населення і на товарних фермах», – розповів Лапа.

Він зазначив, що однією з проблем у боротьбі з вірусом африканської чуми свиней є відсутність вакцини. Тому господарства вимушені боротися шляхом підвищення біобезпеки на фермах.

Щодо законодавчих норм, які мають бути прийняті в державі для боротьби з вірусом, голова Держпродспоживслужби назвав виплату компенсацій за знайдених заражених кабанів.

«Для прикладу, в Європейському Союзі є програми, які дозволяють виплачувати гроші за те, що знайдено дикого кабана, таким чином припиняється циркуляція вірусу. У нас ми скільки не переконували Мінфін, вони не погодились таку програму запускати в Україні. Ми зараз чекаємо, коли Верховна Рада схвалить відповідний закон для того, щоб мати можливість запровадити таку програму», – розказав Лапа.

Раніше повідомлялося, що імпорт свинини до України у 10 разів перевищує експорт.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X