Абрамович позбувся майже всіх своїх активів в Україні

6 березня 2018, 14:55

Російська група Evraz (Євраз) в даний час зберегла лише один український актив – дніпровську транспортну компанію ЕвразТранс Україна.

Про це заявив віце-президент групи Євраз, керівник дивізіону України Денис Новоженов, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"У Євраз-Україна залишився один актив - ЕвразТранс Україна, яка займається перевезеннями, в тому числі до теперішнього часу забезпечує Суху Балку. Хороша компанія, і з нею ми залишаємося в Україні", - сказав він.

Відео дня

За його словами, Євраз більше не володіє акціями Южкокса. "А наміри акціонерів не коментую", - сказав Новоженов.


До недавнього часу у Evraz в Україні було три великих активи: Євраз Дніпропетровський металургійний завод ім. Петровського, Євраз Южкокс і Євраз-Суха Балка в Кривому Розі.

Однак у травні 2017 року Evraz Group SA підписала угоду про продаж Kadish Limited (головна компанія Євраз Суха Балка) компанії Berklemond Investments Ltd, яка входить до складу DCH Group українського бізнесмена Олександра Ярослаского.

Ціна продажу Євраз-Суха Балка склала $110 млн без урахування боргу. Сума повинна була виплачуватися кількома траншами: $25 млн Євраз отримав після підписання угоди про продаж, залишок - до 31 грудня 2017 року.

Також Evraz ще влітку минулого року почав розглядати можливість продажу Євраз Южкокса в Україні. Уже в грудні Evraz перевів акції останньої з нідерландської компанії Palmrose BV, яка є її 100% "дочкою", на кіпрську компанію Dashuria Ltd (підконтрольна Evraz, згідно з інформацією на сайті групи).

Крім того, наприкінці вересня 2017 року компанія Металотехніка в Кривому Розі, яка входила в групу Evraz і володіла 25,8% акцій Південного гірничо-збагачувального комбінату (Кривий Ріг), вийшла зі складу акціонерів підприємства.

У листопаді 2017 року Evraz передала кіпрської компанії Drampisco 97,7% акцій Євраз ДМЗ, які раніше перебували у володінні нідерландської компанії Palmrose B.V.

А в березні 2018 го стало відомо, що Євраз продав український Дніпровський металургійний завод за $106 млн компанії Senalior Investments, яка входить до DCH Олександра Ярославського.

Оплата відбудеться в кілька етапів: початковий внесок у розмірі $25 млн буде зроблено протягом п'яти робочих днів після підписання договору купівлі-продажу, решта суми виплачена не пізніше ніж 15 грудня 2018 року.


Evraz plc - велика вертикально інтегрована металургійна і гірничодобувна компанія, включає підприємства в Росії, США, Італії, ПАР і Україні. Головна компанія Evraz Group зареєстрована в Люксембурзі, є найбільшим виробником сталі в Росії і входить в число 12 провідних сталеливарних компаній світу.

Найбільші бенефіціари групи - Роман Абрамович, Олександр Абрамов і Олександр Фролов.

Показати ще новини
Радіо NV
X