Абрамович передав контроль над українським підприємством Ярославському

31 травня 2017, 16:57
Група DCH Олександра Ярославського прийняла управління ПАТ Євраз-Суха Балка (Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.), купленим нею у групи Євраз, і призначила новим гендиректором Віталія Баша, що раніше керував ТОВ Українська гірничодобувна компанія (УГДК, Київ), в якому консолідовано нерудні активи DCH

"Ми докладемо всі зусилля, щоб Суха Балка розвивалася, забезпечуючи спадкоємність кращих традицій. Різких рухів не буде, але, в той же час, ми будемо впроваджувати свої нововведення, які відпрацювали у себе в DCH", – цитує Інтерфакс-Україна власника і президента DCH Олександра Ярославського.

Відео дня

Він нагадав, що має більш ніж 20-річний досвід роботи з промисловими підприємствами Кривого Рогу, зазначивши, що група буде також приділяти увагу соціальним аспектам та участі в житті міста.

"Нудно бути просто з грошима. Треба ще щось робити. Ми українці, ми тут живемо, тут я інвестую", – Ярославський відповів на питання про мотиви купівлі підприємства.


Нагадаємо, що Evraz Group S. A підписала угоду про продаж Kadish Limited (головна компанія Євраз Суха Балка) компанії Berklemond Investments Ltd (входить до складу DCH Group).

Ціна продажу ГЗК склала $110 млн без обліку боргу, сума буде виплачена кількома траншами: $25 млн Євраз отримає після підписання угоди про продаж, залишок - до 31 грудня 2017 року.

Потужність рудника становить близько 3,1 млн тонн товарної руди на рік. Виручка підприємства в 2016 році склала $145 млн, EBITDA - $26 млн. В минулому році компанією було реалізовано понад 2,5 млн тонн аглоруди.

Шахтарі Євраз-Суха Балка в середині травня проводили страйк, вимагаючи підвищення зарплати. Адміністрація рудника домовилася з ними про підвищення з 1 червня зарплати на 20%.


Група DCH за 20 років роботи в Україні розвивала різні інвестиційні проекти, серед яких УкрСиббанк, проданий міжнародній групі BNP Paribas, Черкаський Азот, Київстар, підготовка інфраструктури Харкова до Євро-2012. Поточні пріоритетні напрями діяльності бізнес-групи - фінанси, виробництво будматеріалів, будівництво, девелопмент, готельний бізнес. Структура активів DCH представлена, зокрема, Міжнародним аеропортом Харків, готелем Khаrkiv Palace 5*, мережею ТРЦ Караван.

Останнім великим придбанням Ярославського був Харківський тракторний завод, який після 10-місячного простою розпочав роботу на початку 2017 року. В даний час група також знаходиться в процесі придбання страхової компанії ІНГО Україна (Київ): завершуються формальні процедури щодо закриття угоди з купівлі 25%-го пакета акцій, а далі DCH має намір наростити свою частку до 100%.

Крім того Ярославський в середині травня цього року повідомив про можливість покупки російського Зовнішекономбанку (ВЕБ) його української "дочки" – Промінвестбанку (ПІБ, Київ), 13-го за розмірами активів на українському ринку.

Evraz plc - велика вертикально інтегрована металургійна і гірничодобувна компанія, включає підприємства в Росії, США, Італії, ПАР та Україні. Найбільші бенефіціари групи - Роман Абрамович, Олександр Абрамов і Олександр Фролов.

У 2007 році група Евраз придбала Суху Балку у групи Приват Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X