У компанії Коломойського заявили про готовність повністю перекрити нестачу білоруського бензину

28 травня 2021, 19:59

У Мінекономіки підкреслили, що можливі проблеми з поставками палива з Білорусі мають технологічні причини.

У ПАТ Укртатнафта заявили, що компанія може повністю забезпечити нестачу білоруського бензину на внутрішньому ринку в разі відсутності поставок А-95 з Білорусі. Про це йдеться в заяві компанії.

Відео дня

Таку заяву в компанії зробили на тлі інформації про можливе скасування поставок з Білорусі бензину А-95 з червня цього року.

«Останні роки залежність від поставок білоруського бензину на українському ринку становила близько 50%. При цьому ПАТ Укртатнафта забезпечувала внутрішній ринок бензинів до 43%. З урахуванням можливості збільшити переробку на ПАТ Укртатнафта майже вдвічі, дефіциту бензинів на ринку не виникне », - заявили в компанії.

Також в Укртатнафті додали, що збільшення виробництва бензинів в Україні призведе до відповідного збільшення виробництва дизельного палива і скрапленого газу.

Нагадаємо, що раніше видання enkorr повідомило, що в червні Україна може опинитися без поставок А-95 з Білорусі.

У коментарі виданню LIGA.net представник відділу продажів БНК Україна повідомив, що продажі за довгостроковими договорами не зупинені. При цьому зупинені спотові продажу.

У той же час топ-менеджер в одній з великих мереж АЗС підтвердив LIGA.net зупинку поставок А-95 за довгостроковими контрактами від БНК. За його оцінкою, зупинка поставок з Білорусі може привести до зростання цін на 1 грн тільки за рахунок логістики і націнки оптових постачальників.

Заступник міністра економіки Тарас Качка в своєму Facebook зазначив, що зупинка імпорту бензину має технологічні причини і не матиме довгострокових наслідків.

Заступник міністра додав, що заходи по диверсифікації поставок палива будуть посилені.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X