7 ознак трудових відносин компанії та ФОП, за які штрафуватимуть: Мінсоцполітики запропонувало законопроект

18 лютого 2019, 11:47

У Міністерстві соціальної політики розробили проект закону, яким мають намір заборонити використання цивільних взаємовідносин підприємств і фізичних осіб-підприємців (ФОП) замість їх працевлаштування.

Відео дня

Так, в Кодексі законів про працю з'явиться стаття, де вказані 7 ознак "наявності трудових відносин" між юрособою та ФОП:

1. періодичність оплати особі за роботу, виконувану в інтересах іншої особи (двічі і більше);

2. особисте виконання особою роботи за дорученням і під контролем особи, в інтересах якої вона виконується;

3. винагорода за виконану роботу є єдиним джерелом або становить 75 і більше відсотків доходу фізособи за останні 6 місяців;

4. робота виконується на визначеному роботодавцем робочому місці і відповідно до правил внутрішнього трудового розпорядку;

5. ФОП виконує роботу, подібну виконуваної штатними співробітниками;

6. організація умов праці (в т.ч. надання робочого місця) забезпечується особою, в інтересах якої виконується робота;

7. тривалість робочого часу і часу відпочинку встановлюється особою, в інтересах якої виконується робота.

Якщо буде знайдено хоча б три з цих ознак, то на юрособу буде накладено штраф в 30 мінімальних заробітних плат (понад 125 тис. грн) за кожного ФОП-працівника.

Як відомо, бізнес підписуючи цивільно-правову угоду з ФОП звільняється від сплати 22% єдиного соціального внеску з фонду заробітної плати працівників.

А ФОП 3-ї групи на спрощеній системі оподаткування сплачує до держбюджету тільки 5% від отриманих грошей і мінімальний місячний соціальний внесок (918 грн на лютий 2019 року).

Показати ще новини
Радіо НВ
X