5 фактів про угоду про зону вільної торгівлі України і Канади - Микольська

11 липня 2016, 12:17
Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України – торговий представник України Наталія Микольська пояснила, що дасть українським підприємцям Угода про зону вільної торгівлі (ЗВТ) з Канадою

1Значна ємність ринку Канади та високий рівень споживання, відкриває перспективи Україні для нарощування обсягів експорту та розвитку економічної співпраці. Обсяг імпорту Канади з країн світу за 2015 рік становив $547,76 млрд. На сьогодні частка України у загальному обсязі імпорту Канади досить незначна – велика зона росту.

Відео дня

2Традиційний експорт
У структурі експорту товарів з України до Канади традиційними товарами є неблагородні метали – 36%; частини до рухомого складу – 12%; машини, устаткування – 9%; екстракти дубильні – 8%; іграшки – 6%; деревина – 5%.

3У 2016 році (за січень-квітень) найбільше зростання експорту спостерігається по таким товарним групам, як: частини до рухомого складу – зросли на $3,5 млн. (торік у січні-квітні не експортувались); екстракти дубильні, жири та олії, одяг трикотажний.

4При цьому позитивним є те, що доля в українському експорті до Канади продукції з доданою вартістю складає близько 30%. А експорт такої продукції, як частини рухомого складу у 2015 р. (12% від загального), збільшився у 3,9 рази.

5Глобальні ланцюжки доданої вартості.
Ця Угода є "першопрохідником" для нашої держави на американському континенті та першою Угодою з країною з північноамериканського регіону, що охоплює ринок такого масштабу.

Крім того в контексті укладення майбутньої угоди про вільну торгівлю між Канадою та ЄС, Угода України з Канадою є додатковим фактором включення нашої країни в глобальний ланцюг виробництва товарів з доданою вартістю.

Нагадаємо, у понеділок, 11 липня, Україна і Канада мають намір підписати Угоду про зону вільної торгівлі між країнами.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X