30% ринку палива в Україні є контрабандою - власник найбільшої мережі АЗС

25 листопада 2015, 18:29
Схеми, впроваджені при Януковичі і Курченко, продовжують працювати і приносити мільйони контрабандистам. Про це в інтерв'ю НВ розповів Віталій Антонов, власник ОККО, найбільшої української мережі АЗС

За словами Антонова, після Евромайдана працювати на ринку стало важче, впали обсяги продажів, однак, він все ж бачить майбутнє для свого бізнесу, і це його надихає.

"Зараз прибираються регулятивні обмеження, різного роду непрозорі речі. Хороша тенденція. Але, звичайно, можна було б зробити набагато більше за цей час" , - говорить він.

Також бізнесмен зазначив, що сьогодні 30% ринку нафтопродуктів займає чорний ринок, тобто контрабандне та контрафактне пальне, однією з причин цього є декриміналізація контрабанди в часи Курченко - вона стала адміністративним, а не кримінальним правопорушенням.

Відео дня

"Коли працював пан Курченко, то націнка, яка, так би мовити, економилася, вона не пускалася в ринок, він її клав собі в кишеню. Тобто ціни не падали нижче плінтуса. Зараз контрабанда не зникла, а той, хто "контрабасить", продає більш дешеві нафтопродукти. Зрозуміло, що той, хто платить всі податки від цього страждає. Це аксіома", - зазначив бізнесмен.

У даний момент схеми продовжують працювати, головною проблемою тут є вищезгаданий закон, який декриміналізує контрабанду. На думку Антонова, необхідно посилити відповідальність, контрабанда повинна стати кримінальним злочином. Плюс треба вивчити вдалий досвід боротьби інших країн.

"В Туреччині часто нафтотрейдери ухилялися від податків. У 2005 році влада вирішила боротися з подібними речами і сьогодні фактично їх поборола. Вони почали вживати барвник, додавати в нього певний компонент – індикатор, який показує, що це паливо легальне. Є ще електронна система адміністрування акцизу і безліч інших способів, як можна вирішити проблему ухилення від податків на ринку нафтопродуктів", - говорить Антонов.

Інтерв'ю з Віталієм Антоновим читайте в новому номері журналу Новое Время (№44) від 27 листопада

Показати ще новини
Радіо НВ
X