181 населений пункт України очистили від африканської чуми свиней

19 квітня 2017, 19:38
Державна служба з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів (Держпрожспоживслужба) повідомила про ліквідацію спалахів африканської чуми свиней (АЧС) у 181 населеному пункті

"На сьогодні оздоровлено 181 із 209 неблагополучних по АЧС населених пунктів. Важливо, що після проведених заходів там не спостерігалося повторних випадків інфікування", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Як зазначив міністр аграрної політики і продовольства України Тарас Кутовий, стабілізація епізоотичної ситуації в країні потребує об’єднання зусиль всіх, хто має відношення до галузі тваринництва. Врегулювання всіх напрямків цього механізму посилить розвиток внутрішнього ринку, а також реалізує експортний потенціал тваринництва.

Нагадаємо, що раніше Держпрожспоживслужба констатувала вилучення і утилізацію у населення і підприємств понад 120 тис. голів свиней в ході протиепізоотичних заходів по африканській чумі свиней в період з 2012 року, коли був зареєстрований перший випадок захворювання.

Профільна асоціація Свинарі України оцінила збитки, завдані поширенням вірусу АЧС галузі свинарства, $4,81 млн за підсумками 2016 року.

Раніше повідомлялося, що прямі і непрямі втрати від африканської чуми свиней (АЧС) оцінюються в 200 млн грн з 2012 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X