В МЗС розповіли, скільки Газпром платить за невиконання Стокгольмського арбітражу

28 березня 2018, 20:58

Заступник Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль заявила, що сума боргу російського монополіста компанії Газпром перед українською компанією Нафтогаз щомісяця збільшується на півмільйона через не виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Про це вона розповіла в ефірі Радіо НВ.

"З виконанням рішення арбітражів ситуація дуже проста. Якщо нема бажання самостійно виконувати, то є примусовий інструмент, який буде задіяно. Нехай далі і не виконують. По-перше, це паплюжить їхню репутацію, а по-друге збільшує їхній борг перед Нафтогазом. Кожного місяця ця сума збільшується на півмільйона", - повідомила Зеркаль.

Відео дня

Також вона сказала, що варіант невиконання рішення Стокгольмського арбітражу неможливий, оскільки є Нью-Йоркська конвенція, яка передбачає інструменти в інших юрисдикціях. "Газпром є постачальником газу, а також володіє цінним майном, як на території країн ЕС, так і в світі. Зупинити виконання вони не можуть, вони можуть оскаржувати процедуру, але це не впливає на виконання", - вважає заступник міністра.

Крім того, вона додала, що примусове виконання рішення суду залежить внутрішніх процедур, оскільки Нафтогаз має звертатися для отримання наказу про примусове виконання. "Все залежить від того під яку юрисдикцію піде Нафтогаз. Юристи Нафтогазу уже працюють над цим питанням", - сказала вона.

Нагадаємо, що в грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

Потім 28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу щодо компенсації за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

Вже 2 березня Газпром почав розірвання контрактів із Нафтогазом на постачання і транзит газу в Стокгольмському арбітражі.

Вчора, 27 березня, Нафтогаз і Газпром провели переговори щодо розірвання контрактів.

Показати ще новини
Радіо NV
X