Люди завдання і люди задачі. Партнер з розвитку SmartTender.biz пояснює, що відрізняє хороших співробітників

30 березня 2018, 08:44

Партнер з розвитку бізнесу торгового онлайн-майданчика SmartTender.biz Олексій Щербатенко ділиться своїми порадами в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ.

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

10 років тому мені було 20 років, і я вчився в Могилянці (НаУКМА). В цей час я читав багато про відомих людей в бізнесі, про те, як розвиваються світові корпорації, і думав, що, відкривши свій бізнес або працюючи на когось, це все можна буде застосувати і оперативно вирішувати питання.

Відео дня

Зараз я б порадив як можна раніше зануритися в реальний бізнес, шукати ментора (керівника, з яким можна буде чогось навчиться). Як це зробити? Бути проактивним і робити більше, ніж ти можеш. Поговорити з друзями, постукати в Facebook тим топам, які для вас є прикладом для наслідування, не бояться починати з найбільш базових посад і точно не гнатися за грошима. Час, якісно витрачений на навчання і розвиток, дозволить вам заробити більше в майбутньому.

2. Яким має бути співробітник, щоб через рік після його найму ви сказали, що зробили правильний вибір?

Співробітник, який претендує на розвиток і зростання, має завжди робити більше, ніж від нього просять. Для мене існують два типи людей. Перший тип - люди ЗАВДАННЯ. Цим людям потрібно детально писати (саме писати, а не говорити) що потрібно робити, а потім контролювати виконання кожного слова, написаного в завданні. Ці люди зосереджені на якісному проходженні шляху з точки А в точку В.

Другий тип — люди ЗАВДАННЯ. Цим людям досить поставити мету і накидати шляху її досягнення, і вони самі протопчуть доріжку і скажуть, що робити правильно, а де їм потрібна порада або підтримка.

Я дуже люблю працювати з другим типом людей. Для мене це людина, з якою я хотів би працювати через рік після найму.

3. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

Років з 16 я читав журнал Esquire, в якому дуже круто описувалися принципи життя відомих людей. Нещодавно дружина подарувала мені дві книги: добірки, в яких зібрані принципи життя відомих людей. Всім раджу, це безпрограшний варіант з мотиваційного читання на кожен день.

4. Як смартфон допомагає в бізнесі і без яких трьох додатків ви вже не уявляєте свого життя?

Тут все просто: Календар, Повідомлення, Дзвінки.

5. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Я намагаюся працювати і робити те, у що вірю і що дає мені енергію. Подорожі допомагають мені змінити обстановку і очистити думки.

6. Де шукати натхнення?

Його не потрібно шукати. Прокидатися о 6 ранку і виїжджати на роботу може бути для одного каторгою і муками, а для іншого — драйвером для досягнення результатів. Просто займайтеся тим, що вас драйвить і вам не потрібно буде читати статті "великих" людей із серії "5 правил, як підняти собі настрій" або "Як перечекати кризу, Зиму і...". Не працюйте з мудаками, обирайте партнерів вам по духу і все буде відмінно!

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.
Показати ще новини
Радіо НВ
X