Керівник комунікаційної компанії про спорт: це інструмент, після якого ти відпочиваєш у робочому кріслі

13 квітня 2018, 11:43

Засновник та керівник комунікаційної компанії FRESHPR Орест Вачков ділиться своїми порадами, а також розповідає про останні книги та фільми, які його вразили, в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ.

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

  • Не витрачати час на безперспективні стосунки. Люди, на яких я витратив час через намагання бути ввічливим, очевидно, теж могли б його витратити з більшою результативністю, якщо б я тоді мав вміння відмовляти у всьому, що викликало сумніви.
  • Концентруватись на важливому. І мабуть лише на ньому.
  • Подумати про те, що буде 10 років потому, як про завтра.
Відео дня

2. Яким має бути співробітник, аби через рік після його найму, ви сказали, що зробили правильний вибір?

Прощався з колегами з різних причин. Не співпадало бачення майбутнього, потреби, вимоги, цінності. Але ніколи не думав про співробітників, як про неправильний вибір. Якщо комусь нудно на роботі, він не реалізовує себе, не вчиться і не розвивається – значить я, як керівник, недопрацьовую.

3. Які українські чи зарубіжні компанії є для вас прикладом і чому у них варто повчитися?

Повчитись можна у всіх. В одних – як правильно діяти, в інших – як правильно робити, щоб так не діяти. І це без сарказму. Уникнення поганих прикладів справді може принести багато вільного часу, грошей чи навіть здоров’я. А щодо того – хто є для мене прикладом – відповім, що ніхто. Не подумайте що це пиха, причина в іншому – якщо когось ставити в приклад або наслідувати – або потерпите фіаско, або будете чиєюсь копією номер два, але ніколи не лідером, бо оригінали завжди попереду копій. Краще витрачати час на креатив, аніж на вивчення чужих, часто невідомо чи вдалих, дій, адже успішність виявляється з часом.

4. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

Остання книга, яку відкривав – путівник Карпатами 30-х років ХХ століття. Вражений, як змінились люди за неповних 100 років. Причому на деяких фото видно паркани, будинки і навіть дерева, які стоять і зараз. Але люди – як з іншого світу, йдеться не лише про одяг. Погляди, звички, характери, які могли передати фотознімки, говорять про зовсім іншу епоху, про яку ми так мало знаємо.

© gk-press.if.ua

Щодо фільму – ніколи не дивився серіалів, але доволі цікавим виявилась стрічка Добрий доктор, від творця Доктора Хауса, намагаюсь не пропускати.

Кадр із серіалу Добрий Доктор / © Shore Z Productions

5. Назвіть музичного виконавця, який по-справжньому вас “зачепив” останнім часом? (назвіть улюблену пісню).

Буквально кілька годин тому почув пісню Таку як є від ADAM. Ніколи не чув про цю групу раніше.

6. Як смартфон допомагає в бізнесі і без яких трьох застосунків ви вже не уявляєте свого життя?

Відкриваю функцію Вжиток акумулятора на смартфоні і бачу, що 3 програми, які працювали на телефоні найдовше – це три різні месенджери. Цікаво, що самі розмови телефоном значно нижче в рейтингу. Без комунікацій з людьми вже не уявляю ані роботи, ані дозвілля. Мабуть ми всі таки створені для цього, поодинці світ не стане так швидко кращим.

7. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Гарне питання, думав про це не так давно. Відповідь – спорт. Активні види спорту. Це інструмент, після якого ти відпочиваєш у робочому кріслі. А від роботи знову відпочиваєш у спорті. Відважусь сказати, що навіть доба пасивного відпочинку не зможе бути настільки результативною як година-дві активних занять. І навмисно не говорю, яким видом захоплююсь, це не так важливо, зрештою кожен знаходить щось своє.

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X