Як зміниться робота українського бізнесу із запуском 4G – Перша Шпальта

9 лютого 2018, 08:47

Вже навесні українці отримають всі переваги основного у світі стандарту мобільного зв'язку. 

Наприкінці лютого держава проведе ще один тендер – на частоти 4G в діапазоні 1800 МГц. Після цього почнеться побудова мереж 4G. Нагадаємо, нещодавно усі три мобільних оператори: Київстар, Vodafone-Україна та lifecell, отримали частоти в діапазоні 2600 МГц, які дозволяють одночасно більшій кількості абонентів підключитися до швидкісного інтернету.

Відео дня

Найбільша перевага нового для України стандарту – підвищення швидкості передачі даних та збільшення кількості одночасних з'єднань. Швидкість завантаження інформації зросте у 3,5 раза, до 150 Мбіт/с, вивантаження – у 6,5 раза, до 72 Мбіт/с, а кількість одночасних з'єднань збільшиться вдесятеро.

На запуск мережі 4G операторам відведено півроку, однак новий стандарт зв'язку для країни обіцяють уже навесні. Спершу новий стандарт має з'явитися у столиці, потім у містах-мільйонниках. Далі він крокуватиме обласними центрами та іншими великими містами, де є достатня кількість абонентів зі смартфонами, що підтримують 4G.

Оператори кажуть, що абоненти будуть задоволені 4G-застосунками, але найбільш значущий вплив новий стандарт зв’язку створить на бізнес. "З 4G компанії зможуть використовувати мобільні технології повною мірою. Починаючи з віддалених перевірок персоналу й охоронних систем на своїх телефонах до моніторингу трафіку, будівель, віддалених локацій за допомогою інтернету", – каже Ісмет Язиджи, головний виконавчий директор lifecell.

Завдяки збільшенню швидкості передачі даних зв'язок 4G надасть поштовх для розвитку напрямку так званого “інтернету речей” – мережі різноманітних пристроїв, що самостійно спілкуватимуться між собою.

Інтернет речей – це розумне місто, це можливості для сільського господарства, контроль за внесенням міндобрив на полях, контроль за фермами. "Це як та дорога, яка надає можливість автомобілям їхати з більшою швидкістю", – додає Олег Проживальський, директор з корпоративного управління й контролю Vodafone-Україна".

За допомогою 4G з'явиться можливість автономно керувати транспортними засобами: від дронів до безпілотних вантажівок. І, що найголовніше для бізнесу, – можна робити мобільний офіс де завгодно. Тому що працює швидкість в обидва боки: як завантаження файлів з місця, так і завантаження назад.

Тобто, можна запустити повноцінний офіс просто в парку.

Мобільний зв'язок 4G заощаджуватиме компаніям час на різні бізнес-процеси. А час – це гроші. Крім того, нова технологія дає поштовх для розвитку цілих галузей – інтернету речей, безпілотних транспортних засобів, розробки мобільних додатків.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Зрештою, продавці електроніки теж збільшать свої статки. А щоби користуватися 4G, потрібно замінити свій телефон на смартфон, який підтримує цей стандарт.

Крім того, у новому випуску програми йдеться про те, що буде з вітчизняною ГТС після 2019-го року, коли закінчиться контракт із Газпромом. Більше по темі в ексклюзивному інтерв'ю з віце-прем’єром Володимиром Кістіоном.

Також у програмі обговорюються плюси і мінуси нового ціноутворення на енергоринку, і хто виграє від RAB-тарифів.

Завершує випуск огляд економічних подій за тиждень від блогера і ділового журналіста Дениса Безлюдька.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA:Перший у партнерстві з журналом Новое Время.

Показати ще новини
Радіо NV
X