"Я маніяк роботи": засновниця фестивалю Made in Ukraine про відсутність work-life балансу

6 травня 2018, 09:45

Засновниця фестивалю Made in Ukraine Юлія Савостіна ділиться своїми порадами, а також розповідає про останні книги та фільми, які її вразили, в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ.

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

Це запитання я собі часто ставлю і більш того, у мене давно заготовлена для себе 20-річної пачка порад. З інтересом спостерігаю, що багато що з таких порад актуально почати застосовувати просто зараз. Вони прості й нехитрі: більше читати, частіше писати і почати займатися спортом просто зараз (я почала займатися спортом лише 7 років тому). Правда, ще там є поради – менше витрачати на одяг і не переживати через розставання з хлопцями. Але з іншого боку, ці два пункти були частиною мого зростання, тож не шкода витраченого часу і зусиль.

Відео дня

2. Кого ви вважаєте успішним бізнесменом (в Україні або у світі) і чого у нього варто повчитися?

© elonmusk via Facebook

Мені не хочеться говорити банальностей, але мені подобається те, що робить Маск [ред. – Ілон Маск, засновник Tesla та SpaceX], оскільки я захоплююся людьми, в яких поєднуються нешаблонне мислення та сила волі. А він саме такий.

Ще мені дуже подобається бізнес-історія, сам напрям бізнесу і способи реалізації англійки леді Бамфорд. Ця жінка при титулі і грошах, могла б узагалі нічим не займатися в житті, крім виконання обов'язків, приписаних титулом. Але вона створила одну з найуспішніших органічних ферм у Британії, марку одягу і косметики, а також усіма улюблені релакс-курорти. До того ж усе зі смаком і гідністю. Якщо мені треба надихнутися, я йду до неї на сайт і перечитую її інтерв'ю для Vogue або блоги.

3. Яким має бути співробітник, аби через рік після його найму ви сказали, що зробили правильний вибір?

В принципі, я через 2-3 місяці розумію, чи помилилася я, чи зробила правильний вибір. До року тягнути не буду, в тій стресовій роботі, якою ми займаємося, люди досить швидко розкриваються і показують себе справжніх. Так от, якщо я думаю: "можна людину перевести на вищу позицію, але тоді незрозуміло, як знайти хорошу заміну на її місце", – я не помилилася. Для мене дуже важлива обов'язковість, ініціативність і вміння брати відповідальність на себе, а ще – залученість у проект, все-таки моя робота пов'язана не з продажем верстатів, наприклад. Таких співробітників зараз небагато на ринку.

4. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

Кадр з фільму Секретне досьє / © 20th Century Fox

Зізнаюсь, я років зо два не ходила в кіно. Але пропустити Темні часи не змогла. Як не змогла не піти і на Секретне досьє з Меріл Стріп. Ці фільми нагадують мені про те, що мішура і білий шум, який ми останнім часом спостерігаємо в соціальних мережах, – це лише мізерна помітна верхівка айсберга. Рішення приймають зовсім з інших міркувань, аніж здається більшості електорату. І знати, що рухало тією чи іншою людиною, що впливає на хід історії – неймовірно цікаво.

Читаю я зараз знову ж спогади сучасників Черчилля. Хоча, здається, про Черчилля читають зараз усі, а ще частіше – цитують.

© doktor_katia via Instagram

Ще одна важлива книжка у нас удома – це Світлана Ройз з її Практическим ребенковедением. Молода мати, що з мене взяти!?

5. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Я, на жаль, нічого не знаю про баланс роботи та життя. Я маніяк роботи. І що більше у мене її з'являється, то більше гарних нових ідей спадає на думку, які я б хотіла втілити. І скільки б я не обіцяла собі, що я буду більше відпочивати, навіть плануючи відпустку практично на рік вперед, я все одно заповзаю в літак напівмертва. Трохи змінилася ситуація з появою дочки. Вона настільки улюблена і чарівна, що я все-таки усвідомлюю, що час, проведений з нею, і є найважливішим. Інше – вторинне.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

6. Де шукати натхнення?

Я для цього багато і часто подорожую, спілкуюся з людьми з різних країн, відкриваю для себе нові смаки і нові побутові звички, багато гуляю на природі. Якщо ж мені потрібно швидко знайти рішення, а можливості виїхати за кордон немає, я сідаю в машину і їду в Суми або Миргород, наприклад. Дорога – чудова заміна медитації, під час якої на думку спадають найправильніші рішення.

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.
Показати ще новини
Радіо НВ
X