Інші країни це проходили: Порошенко вважає трудову міграцію кроком до інтеграції з ЄС

5 квітня 2018, 18:18

Президент України Петро Порошенко вважає, що трудова міграція з України є нормальним процесом інтеграції країни в європейський ринок праці, який проходили країни-сусіди.

Про це заявив на нараді з питань децентралізації в Вінниці.

"Підписання Угоди про асоціацію з ЄС передбачає вільний рух капіталів, послуг, товарів, робочої сили. Україна стає частиною європейського ринку праці... Це нормальний процес, інші країни це проходили", - сказав президент.

Відео дня

Порошенко також зазначив, що українські роботодавці частіше скаржаться на брак робочої сили. "Уже немає проблеми безробіття, є проблема з точністю до навпаки. Зрозуміло, що це середня температура по палаті - десь людям ніде працювати, а десь на кваліфіковану робочу силу полюють рекрутери, в тому числі й іноземні", - додав він.

Крім того, Порошенко зазначив, що детінізація зарплат і їх підвищення стануть головними інструментами припинення відтоку робочої сили. Президент нагадав, що в Києві в лютому середня заробітна плата досягла більш 14 тис. Грн.

"Роботодавці повинні платити людям більше, платити легально, щоб у них було менше бажання їхати за кордон", - додав він.

Нагадаємо, сьогодні, 5 квітня Міністерство соціальної політики заявило, що прогнозує в найближчі роки посилення міграційних процесів в Україні за рахунок високого попиту на кваліфіковану робочу силу.

Показати ще новини
Радіо NV
X