Місто майбутнього: Мельбурн - зелений трансформер Зеленого континенту

13 червня 2017, 10:00
Спецпроект

У 2009 р. в австралійському Мельбурні завершилося будівництво «найзеленішого» і технологічного конференц-центру в світі - Мельнбурнского конгрессно-виставкового центру (Melbourne Convention and Exhibition Centr (MCEC))

Щ орічно в ньому проходять тисячі ділових конференцій, виставок і семінарів, а сам центр став настільки відомим і популярним, що графік проведення заходів в ньому формується на 5 років вперед.

Інноваційність проекту була відзначена десятками премій в галузі архітектури та дизайну, в тому числі нагородою Австралійського інституту дизайну за внесок в майбутній розвиток об'єктів соціальної інфраструктури штату Вікторія. MCEC став першим в світі конференц-центром, який отримав максимально високий рейтинг 6 зірок за системою екологічного оцінювання «Green Star», сертифікат «зеленого» будівництва Platinum LEED.

Площа будівлі - 66 000 кв.м., на них розмістилися 32 конференц-зали, 5-зірковий готель Hilton, ресторани і кафе, а також пішохідний міст через річку Ярра. Головна гордість і особливість MCEC - зал-трансформер, розрахований на на 5,5 тис осіб. Завдяки акустично ізольованим стінам, він може ділитися на 3 автономні зали-театри, кожен з яких вміщує до 2,5 тис осіб і може використовуватися для проведення окремого заходу.

У головному фойє MCEC - завжди багато людей. Їх приваблює приголомшливий краєвид на річку Ярра і центр міста через мерехтливу скляну стіну прямісінько з фойє. Не меншу увагу відвідувачів привертає й інтер'єр центру. Конференц-зали були спроектовані таким чином, щоб відображати різні аспекти Мельбурна: громадські місця присвячені морській тематиці, номери або невеликі зали для бізнес-зустрічей в неформальній обстановці пов'язані зі спортом і культурою Мельбурна, а функціональні зони нейтральні, щоб відобразити характер центрального ділового району.

Головний зал-трансформер, задуманий як фундаментальний елемент, оброблений деревиною, скульптурні форми стін конференц-залу відображають текстуру і морську історію річки Ярра. Відтворені корпуси кораблів-кліперів, кранів, робочих платформ доків та інженерних споруд залізниць стали основою виникнення архітектурної мови будівлі.

MCEC може похизуватися величезною кількістю ініціатив в галузі «зеленого» будівництва та сталого розвитку, багато з яких - єдині в своєму роді. Серед них - фасад будівлі зі спектрально-селективного скла, що зменшує тепловиділення. Крім нього архітектори придумали для будівлі спеціальний затінюючий пристрій - величезний піддашок, який не тільки ефектно прикрашає фасад будівлі, а й служить для його енергоефективності. Він одночасно захищає будівлю від суворого літнього австралійського сонця і працює як пасивне сонячне опалення в зимові місяці. Це забезпечує високий рівень теплового комфорту і знижує використання енергії будівлі.

Серед цікавих ініціатив у сфері сталого розвитку на особливу увагу заслуговує система нагрівання гарячої води сонячними батареями, яка задовольняє близько 35% загальних потреб будівлі. Завдяки грамотному архітектурному рішенню відвідувачі отримують не менше 50% зовнішнього повітря і доступ до денного світла в більшій частині об'єкта. Також в будівлі працюють датчики для виявлення природного світла, які, орієнтуючись на його кількість підсилюють або зменшують штучне освітлення. У поєднанні з великою кількістю природного світла через прозорий дах залу це мінімізує споживання електроенергії до 84%.

MCEC є першою громадською будівлею в Австралії, яке має власну мережу очищення стічних вод. Спеціальна установка переробляє стічні води, дощову воду і зливову воду до якості класу A для повторного використання в будівлі, зменшуючи потік води, який потрапляє в каналізаційну систему і залежність MCEC від питної води. Станція очистки стічних вод, яка знижує споживання води на 50 відсотків за рахунок обробки стічних вод будівлі, а також деяких зливових вод. Оброблена, вода використовується для вбиралень кімнат, зрошення та охолоджувальних камер.

При створенні об'єкта, архітектори приділили велику увагу тривалому використанню будівельних матеріалів. Всі вони мають високий вміст переробленої сировини і мінімальний вміст ПВХ (полівінілхлориду). При загальній площі в 65 000 кв.м. всього для 8 500 кв.м. панелей будівлі була використана натуральна деревина австралійського евкаліпта.

В Україні піонером «зеленого» будівництва та енергоефективних технологій є БЦ ASTARTA - перша будівля в Україні, сертифікована за міжнародним стандартом BREEAM. При будівництві і подальшій експлуатації БЦ застосовуються екологічно безпечні матеріали, енергоефективні технології, сучасна інженерія, системи інтелектуального управління.

Концепт БЦ ASTARTA включає в себе турботу про стан навколишнього середовища, орендарів, яким пощастить проводити тут більшу частину свого часу, а також раціональну і розумну експлуатацію будівлі. Основним завданням зеленого будівництва є зниження рівня споживання енергетичних і матеріальних ресурсів під час всього життєвого циклу будівлі.

100% офісних площ мають доступ до денного світла, а системи освітлення оснащені найбільш сучасними світлодіодними рішеннями. Вентиляція забезпечується за допомогою VRV системи з рекуперацією - свіже повітря подається в приміщення цілий рік. Для екологічнооріентованих «мешканців» БЦ ASTARTА, які надають перевагу велосипеду, передбачена окрема інфраструктура, яка включає великий вело- і мотопаркінг, а також розташовані в безпосередній близькості від нього вбиральні приміщення, де можна прийняти душ і переодягнутися для комфортного проведення нового робочого дня.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X