Місто майбутнього. Манчестер: найекономніша штаб-квартира в світі — One Angel Square

14 грудня 2016, 09:00
Спецпроект

72 метри, 15 поверхів, 30 500 кв. м. простору – все це One Angel Square в Манчестері, одна з найвідоміших у світі будівель, побудованих за технологією «зеленого» будівництва та сертифікована за стандартом BREEAM

One Angel Square створювався як штаб-квартира найбільшого британського кооперативу – The Co-operative Group, в будівлі були облаштовані робочі місця для 3000 співробітників.

The Co-operative Group є одним з піонерів впровадження у Великобританії енергозберігаючих технологій та сталого розвитку. Ще в 2003 році компанія скоротила викиди парникових газів на 38%, а з 2007 – 99% електроенергії в організацію поставляється з відновлюваних джерел. Логічним продовженням стало рішення компанії про будівництво спеціального «зеленого» хед-офісу. Завдання перед ним було 2: екологічна експлуатація по відношенню до навколишнього середовища, а також цілком прагматична мета – знизити витрати на електроенергію на 40-60% іншими словами приблизно на 500 000 фунтів стерлінгів в рік.

Відео дня

Будівництво One Angel Square почали в 2010 році, а закінчили в лютому 2013 року. Над створенням проекту працювало відразу кілька відомих світових архітектурно-конструкторських бюро – 3DReid, Gardiner & Theobald, Buro Happold. Будівництво обійшлося для компанії більш, ніж в 100 мільйонів фунтів стерлінгів.

Головна особливість One Angel Square – дуже незвичайна конструкція, яка є базисом енергоефективності будівлі. Три його сторони мають повністю засклений подвійний фасад, який криво зігнутий як по горизонталі, так і по вертикалі. Вигнуті стіни різко розірвані діагональним поруч східчастих терас, які піднімаються у напрямку до задньої частини будівлі і утворюють його дах. Ці тераси виходять на південь, щоб зловити кожен промінь сонячного світла в Манчестері. У центрі трикутної будівлі розташований високий атріум, який наповнює інтер'єр будівлі сонцем.

Подвійний фасад і ширяючий відкритий атріум є ключем до створення природного опалення, охолодження та освітлення. Атріум, наприклад, наповнює інтер'єр будівлі зі світлом, а фасад допомагає мінімізувати нагрівання і охолодження.

One Angel Square – ощадливий і раціональний у всьому. Для того, щоб забезпечити електрику, тепло і охолодження, в ньому працює власна ТЕЦ – біодизельна когенераційна установка, яка в якості палива використовує звичайне рапсове масло. Посилює систему енергопостачання використання IT-систем електроживлення і світлодіодного освітлення. Для поливу рослин та водопостачання туалетних кімнат використовується дощова вода очищена.

Вентиляція будівлі забезпечується природним шляхом завдяки незвичайному атріуму, який діє як гігантський димар. При нагріванні повітря піднімається до рівня даху, проходить через систему регенерації тепла і лише після цього виводиться з будівлі.

Свіже повітря подається в будівлю через упорядкований внутрішній дворик будинку, в який виведені 3 спеціальні гігантські труби, які подають в приміщення свіже повітря зі швидкістю 50m3/с. Це допомагає регулювати повітря, охолоджуючи його влітку і нагріваючи його в зимовий період. Датчики двоокису вуглецю регулюють кількість свіжого повітря, що подається в кожну з 12 зон будівлі, щоб звести до мінімуму обсяг обробленого повітря.

Єдиним офісним центром в Україні, що розвиває стандарти «зеленого» будівництва є БЦ ASTARTA, який в серпні 2016 року першим в Україні отримав сертифікат «зеленого» будівництва BREEAM International 2013 (Interim).

Відповідно до норм і філософії BREEAM в будівлі зроблений великий акцент на енергоефективність, вона на 20% перевищує існуючий стандарт. 100% офісних площ мають доступ до денного світла, а системи освітлення оснащені сучасними світлодіодними рішеннями. БЦ володіє власною ТЦ і генератором, а значить електроживлення буде безперебійним.

Система вентиляції з рекуперацією подає свіже повітря в приміщення круглий рік. Системи кондиціонування використовують безпечний для навколишнього середовища фреон R410A, а також дозволяють встановлювати в офісному приміщенні індивідуальні кліматичні зони площею 60 кв. м. Завдяки цій технології кожен зі співробітників зможе перебувати в комфортному для себе температурному режимі.

Важливо відзначити, АSTARTA це більше ніж бізнес-центр, це цілісний діловий квартал. Він розташований на перетині вулиць Ярославська, Нижній Вал та Набережно-Хрещатицька. Він включає в себе не тільки офісні будівлі, але і всі необхідні сучасному жителю мегаполісу сервіси – клуб активного відпочинку, магазини, зону побутових послуг, ресторани, кафе і безліч інших опцій. ASTARTA є першим і єдиним в Україні діловим кварталом з власною зоною рекреації у внутрішньому дворику – сквером, фонтаном, терасами і галявиною з шезлонгами.

Показати ще новини
Радіо НВ
X