Місто майбутнього. Дублін: банкіри, які привчають городян читати та їздити на велосипедах

13 лютого 2017, 13:45
Спецпроект
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У першому кварталі 2017 року в Дубліні свої двері відкриє нова будівля штаб-квартири Центрального банку Ірландії, яскравий приклад енергоефективності, турботи про довкілля і розвиток сучасної інфраструктури міста

Збудована за технологією «зеленого» будівництва і сертифікована BREEAM, найтехнологічніша будівля Ірландії має «розумну» CHP-систему когенерації, тобто виробляє тепло і електрику одночасно. Під час цього процесу система «з'їдає» з повітря вуглекислий газ, за рік - цілих 384 тонни. За силою позитивного ефекту це можна порівняти з висадкою лісу площею майже 1,5 тис кв.м. або тим, що в місті перестане їздити 128 автомобілів.

До речі, історичній будівлі, де раніше знаходився головний офіс Центрального Банку Ірландії, також знайшли застосування з користю. 7 поверхів, вікові стіни з панорамними вікнами і гвинтовими сходами перетворять на публічний простір - Центральну Бібліотеку Дубліна.

Нова штаб-квартира Центрального банку Ірландії займає 28 тис кв.м. і розташувалася в діловому і фінансовому районі Дубліна на набережній річки Ліффи. Основним завданням нового офіса Банк визначив створення здорового й екологічного середовища для співробітників і численних відвідувачів банку, а також високу продуктивність і низькі витрати на обслуговування будівлі.

До створення будови залучили найкращих профі Ірландії - архітектурне бюро Henry J Lyons Architects і будівельну компанія Walls Construction. Повний цикл створення проекту, з урахуванням витрат на придбання землі, проектування, будівництво і внутрішній дизайн, обійшовся банкірам у 140 мільйонів євро.

Будівля має незвичайний дизайн, що поєднує в собі строгі геометричні форми і зламані, косі лінії стін з трикутними панелями. Фасад складається з двох шарів - перший, покритий перфорованою сіткою, яка знижує вплив сонячних теплопритоків на будівлю і значно покращує енергетичну ефективність. Другий шар фасаду виконаний з прозорого скла, забезпечує надходження достатньої кількості денного світла на робочі місця і дозволяє насолоджуватися приголомшливим видом на набережну з вікон будівлі.

CHP-система в будівлі, яку ми згадували на самому початку, не тільки поглинає вуглекислий газ, але й сприяє енергоефективності будівлі. Одночасно вона виробляє електрику і корисне низьковуглецеве тепло, чим економить банку на електроенергії близько 45 тис. євро на рік.

Штаб-квартиру Національного Банку Ірландії сміливо можна назвати архітектурним «піонером», вимоги сьогоднішніх будівельних норм Ірландії вона перевищує на 70%. Наприклад, комбінована система вентиляції забезпечує поставку високоякісного повітря і знижує споживання електроенергії.

Спеціальні жалюзі на фасаді впускають свіже повітря в приміщення, а автоматизована система управління будівлею в той же час знижує поставку свіжого повітря, що виробляється системою опалення та вентиляції, і таким чином економить електроенергію.

Дбайливе ставлення до довкілля будівля підтвердила і через систему скорочення кількості відходів. Вона не тільки спрямована на зниження рівня побутового сміття та інших відходів, а й передбачає використання сертифікованого лісоматеріалу, отриманого способом, що не виснажує екосистему лісів.

Для того, щоб стимулювати відвідувачів і співробітників банку пересуватися не на автомобілях, а на велосипедах - в будівлі навіть облаштували вбиральні кімнати і 30 душових кабін для велосипедистів. До речі, така практика є й в Україні. У вересні 2017 року на Подолі відкриється БЦ ASTARTА зі спеціальною велопарковкою на 122 паркомісця і відповідною інфраструктурою для велосипедистів: вбиральними приміщеннями, де можна прийняти душ і переодягнутися для комфортного проведення нового робочого дня.

Так само як і в штаб-квартирі Центрального Банку Ірландії, співробітники офісів і гості ділового кварталу ASTARTА зможуть насолодитися прекрасними пейзажами - 100% офісних площ мають енергозберігаючі панорамні вікна з видом на Дніпровські схили і річку, Андріївську церкву та Михайлівський собор.

Свій внесок в розвиток міста діловий квартал ASTARTА реалізує через створення публічного простору – сквер на перетині вулиць Набережно-Хрещатицька і Нижній Вал з оригінальним ландшафтним дизайном, фонтаном і зеленою галявиною для «релакс-прогулянок» босоніж, який буде відкритий для відвідування як для орендарів БЦ, так і для всіх киян і гостей столиці. У сквері будуть рости рослини родом з різних куточків планети, правда, зі схожими на Київ кліматичними умовами, тому сніжні зими їм будуть не страшні, а сквер буде гарним цілий рік.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X