Звітність понад 70% учасників фондового ринку України не відповідає стандартам

14 березня 2019, 12:06

Професійні учасники фондового ринку або недостатньо кваліфіковані, або недостатньо вмотивовані

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку констатує масштабні помилки та недоліки в фінансовій звітності професійних учасників фондового ринку. Невідповідність вимогам міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ) зафіксовано в звітності майже 70% учасників ринку. Близько половини порушили вимоги міжнародних стандартів аудиту, повідомили в Комісії.

Відео дня

Зокрема, серед компаній з управління активами найбільш поширеними помилками є:

– невідповідність річної фінансової звітності вимогам МСФЗ – 67% КУА;

– аудиторські звіти КУА не в повній мірі відповідають Міжнародним стандартам аудиту або складені не у відповідності до передбаченої МСА структури – 51% КУА;

НКЦПФР зафіксувала також кілька випадків, коли КУА взагалі не оприлюднила на власному сайті річну фінансову звітність та звіт незалежного аудитора, або оприлюднила, але не засвідчену підписом керівника КУА та без підпису аудитора.

Серед торговців цінними паперами найбільш поширеними є помилки наступного характеру:

– невідповідність річної фінансової звітності МСФЗ – 60% ТЦП;

– звіти незалежного аудитора не відповідають вимогам Рішення №160 – 51% ТЦП;

"До 70% звітності не відповідає стандартам МСФЗ — це ознака того, що професійні учасники в своїй більшості або недостатньо кваліфіковані, або недостатньо вмотивовані. Обидва варіанти дуже погано характеризують національний фондовий ринок. Якщо одним словом – він непрозорий. Тому що помилкова звітність не може слугувати обгрунтованою підставою для вибору партнера на фондовому ринку. Адже неможливо оцінити їхній фінансовий стан, їхній професіоналізм", - заявив голова НЦКПФР Тимур Хромаєв.

На його думку, змінити ситуацію може тільки кардинальний перезапуск ринку. Потрібні законодавчі зміни знаходяться на різних стадіях розгляду в парламенті. "Без їх ухвалення український фондовий ринок залишатиметься бідною схематозною лакуною серед багатих та ефективних ринків розвинутих країн-сусідів", - додав Хромаєв.

Раніше повідомлялося, що НКЦПФР вперше схвалила торгівлю облігаціями уряду США в Україні.

Показати ще новини
Радіо NV
X