Золотовалютні резерви України за рік збільшилися на 21%

9 січня 2018, 13:20

Міжнародні резерви України за 2017 рік зросли на 21% і на 1 січня 2018 року становили $18,8 млрд в еквіваленті. Водночас у грудні резерви дещо скоротилися.

Такі попередні дані оприлюднив НБУ.

Регулятор зазначає, що збільшення резервів відбулося "здебільшого завдяки надходженню фінансування від Міжнародного валютного фонду на рівні близько $1 млрд, а також купівлі Національним банком на тлі сприятливої ситуації на валютному ринку $1,3 під час проведення валютних інтервенцій".

Відео дня

Таким чином, рівень міжнародних резервів України на кінець 2017 року перевищив прогноз НБУ – який становив $18,6 млрд "незважаючи на незначне скорочення у грудні на 0,5%".

Зниження рівня міжнародних резервів у грудні було, у свою чергу, обумовлене виплатою $423,6 млн на погашення державного боргу в іноземній валюті (за облігаціями внутрішньої державної позики, ОВДП), а також виплатою на користь МВФ у сумі $161,8 млн.

На додаток, для згладжування надмірних курсових коливань, спричинених тимчасовими факторами, чистий продаж Національним банком валюти у грудні на міжбанківському валютному ринку склав $182,5 млн.

Водночас надходження становили $588,8 млн від розміщення урядом державних облігацій.

"Обсяг міжнародних резервів покриває 3,6 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Національного банку", - йдеться в повідомленні.

Показати ще новини
Радіо НВ
X