Золотовалютні резерви України скоротилися

5 липня 2018, 19:00

Міжнародні резерви України скоротилися на 1,1% в червні 2018 року і станом на початок липня становили $17,98 млрд.

Такі попередні дані оприлюднені на сайті Національного банку України (НБУ).

Скорочення золотовалютних резервів обумовлено здійсненням платежів за держборгом, відзначають в Нацбанку.

Відео дня

У тому числі $562,4 млн було направлено на обслуговування і погашення держборгу в інвалюті, з яких $552,5 млн - за номінованим в іноземній валюті облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП). Ще $162 млн (в еквіваленті) уряд і НБУ перерахували Міжнародному валютному фонду.

Основним джерелом поповнення резервів стали надходження від розміщення номінованих в інвалюті ОВДП, в сумі $539,4 млн.

НБУ також відзначив, що покупка валюти на міжбанківському ринку перестала бути головним джерелом поповнення резервів.

"З огляду на деяке погіршення зовнішньої цінової кон'юнктури для товарів українського експорту та спад інтересу міжнародних інвесторів до ринків, що розвиваються, можливості центробанку викуповувати надлишкову пропозицію валюти без тиску на обмінний курс були обмежені", - повідомив НБУ.

У повідомленні також зазначено, що Національний банк в червні навіть відновив продаж валюти на міжбанку, вперше з січня, для згладжування надмірних коливань обмінного курсу.

Всього центробанк придбав минулого місяця $90 млн і продав $66 млн. Всі операції проводилися у формі інтервенцій з вибору кращої ціни.

Крім цього, на обсяг резервів вплинула переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) на суму $38,2 млн.

Всього станом на 1 липня 2018 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,2 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов'язань України і поточних операцій уряду і Національного банку.

Показати ще новини
Радіо NV
X