Жодним чином бюджет України не буде дотувати Енергоатом і Укргідроенерго — Марченко про зниження тарифів на електроенергію

25 серпня 2021, 14:45

Міністерство фінансів України виступає категорично проти того, щоб Енергоатом і Укргідроенерго дотувалися з бюджету в контексті негативного впливу на них рішення Кабміну про зниження тарифів на електроенергію для населення.

Про це міністр фінансів Сергій Марченко сказав в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна.

Він зазначив, що рішення уряду знизити тариф на електроенергію для населення є в рамках зобов'язань України за програмою stand-by із Міжнародним валютним фондом (МВФ) за умови, що воно не становить фіскальних ризиків для бюджету.

Відео дня

"Я не бачу підстав, чому це рішення має вплинути на переговори. Наша програма, за великим рахунком, не фокусується на підвищенні чи зниженні тарифів. Ці тарифні історії цікаві з точки зору фіскальних ризиків", - сказав Марченко.

За його словами, поки негативна комунікація від Фонду з приводу цього рішення відсутня, голова Мінфіну її не очікує і в майбутньому.

"Це справа Міненерго, вони спілкуються з фондом. Думаю, вони з ним це рішення проговорювали. Але немає сумнівів у тому, що це рішення має бути фіскально збалансованим. З бюджету ми покривати якісь тарифні потреби не будемо", - зазначив Марченко.

Він додав, що основне завдання - збалансувати енергоринок.

"Якщо Енергоатом, Укргідроенерго пішли на це зниження, значить, вони прорахували ці ризики. Отже, Міненерго несе всі ризики і відповідальність. Жодним чином бюджет України не дотуватиме ці компанії", - упевнений голова  Мінфіну.

Марченко зазначив, що допомога у вигляді надання держгарантій за "зеленими" облігаціями Укренерго може бути лише щодо погашення боргів компаній "зеленої" енергетики, нагромаджених у попередні періоди, як це і регламентовано в держбюджеті на цей рік.

""Наразі "Укренерго" - у сфері відання Міністерства енергетики, тому, як то кажуть, щасливої дороги. Уряд ухвалив це рішення, ми від нього утрималися. Але його ухвалено, немає сенсу дискутувати", - сказав Марченко.

Згідно з рішенням Кабміну, з 1 жовтня до 30 квітня 2022 року тариф на електроенергію для населення з місячним обсягом споживання до 250 кВт-год буде знижений з нинішніх 1,68 грн-кВт-год до 1,44 грн-кВт-год. У Міненерго пояснили, що можливість знизити тариф з'явилася в зв'язку з впровадженням нової моделі ПСО, яка передбачає посилення ролі держави через державні генеруючі компанії, зокрема Укргідроенерго та Енергоатом.

Показати ще новини
Радіо НВ
X