ЗМІ стало відомо, чому в платіжної системи TYME забрали ліцензію

18 червня 2018, 15:22

Міжнародна платіжна система TYME, яку 14 червня Національний банк України позбавив реєстрації, працювала з російською системою Contact, яка потрапила в травні до списку санкцій.

Про це пише FinClub.

На сайті молдавського FinComBank TYME з Приватбанком числяться партнерами російської платіжної системи Contact. На сайті Contact зазначено, що відправлені з Росії гроші можна отримати в Україні в 284 пунктах. Все це відділення Приватбанку. Посередником в цьому грошовому обороті виступає TYME.

Відео дня

"Ріднить Contact і TYME не тільки це. Власником російської системи є QIWI, яка раніше контролювала українську платіжну систему", - пише видання.

У 2016 році платіжна система Contact не потрапила в санкційні списки Ради національної безпеки і оборони. Але в оновлених списках в травні цього року виявилися три нових платіжних оператора: WebMoney, MoneyTo і Contact, якою управляє російський КІВІ Банк. Тоді ділові відносини з російською Contact стали заборонені.

"Як це виглядає технологічно? Є платіжна система в Росії, яка укладає договір з системою з нейтральної країни, наприклад, з Грузії. Вона в свою чергу укладає договір з українською системою, стаючи посередником. За договором операції йдуть від посередника з нейтральної країни, а насправді ініціюються в Росії", - розповів співрозмовник FinClub про те, як TYME могла працювати з російською компанією.

Інформація про те, що Contact працює в Україні через грузинську систему IntelExpress, з'явилася в ЗМІ ще в 2016 році, йдеться в повідомленні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X