ЗМІ дізналися, коли Сбербанк може завершити продаж української "доньки"

29 березня 2017, 12:53
Угода з продажу українського дочірнього банку Сбербанку при оптимістичному сценарії може бути закрита в період з кінця квітня по кінець травня

Про це повідомило журналістам джерело у Сбербанку Росії, передає Інтерфакс-Україна.

"Розраховувати на те, що ми отримаємо регуляторний дозвіл швидше, ніж протягом місяця після подання документів, навряд чи реалістично, тому ми думаємо, що операція буде закрита в період від кінця квітня до кінця травня - це наші оптимістичні плани", - сказало джерело.

Відео дня

За його словами, при консервативному сценарії продаж активу може бути завершений в першому півріччі 2017 року, саме цей термін раніше Сбербанк позначав в прес-релізі про домовленості з інвесторами.

"Сбербанк і покупці знаходяться в процесі підготовки документів по продажу української "доньки" для подальшої передачі необхідного пакету документів регуляторам України і Латвії, орієнтовний термін передачі - 1-2 тижні", - зазначив співрозмовник журналістів. Він уточнив, що плани сторін повинні узгодити тільки в Україні три органи: Нацбанк, антимонопольне відомство і комісія з цінних паперів.

Джерело повідомило, що Сбербанк не буде надавати кредити на фінансування придбання українського банку. "В цілому ми проти того, щоб у таких ситуаціях використовувати схему Мюнхгаузена, коли людина сама витягує себе за волосся. У зв'язку з цим консорціум, викуповуючи акції нашого українського банку, буде використовувати свої гроші, а не позикові", - сказав фінансист.

Він пояснив, що у Сбербанку розуміння про необхідність вийти з українського ринку виникла рік тому.

Джерело також повідомило, що Сбербанк планує скористатися тим, що ЦБ дозволив російським кредитним організаціям розстрочити створення резервів по українських активів на 3 роки.

Співрозмовник журналістів розповів, що український актив зараз знаходиться в непоганій фінансової ситуації. "Сума виданих українським державним і приватним компаніям кредитів становить $1 млрд 700 млн, близько $600 млн зобов'язань перед приватними і корпоративними клієнтами банку", - зазначив фінансист.

Нагадаємо, що Сбербанк Росії заявив про продаж 100% акцій українського дочірнього банку.

Пізніше стало відомо, що головним акціонером українського Сбербанку стане громадянин Великобританії Саїд Гуцерієв.

Раніше активісти заблокували роботу відділень Сбербанку в Києві, Дніпрі, Запоріжжі, Вінниці та Сумах.

27 березня, активісти партії Національний корпус (колишній ДК Азов) вирішили розблокувати роботу відділень російського Сбербанку в Україні.

Пізніше повідомлялося, що всі відділення українського дочірнього банку Сбербанку Росії вже розблоковані.
Показати ще новини
Радіо НВ
X