Зімбабве випустило власну "валюту" вперше за сім років

28 листопада 2016, 14:48
У понеділок, 28 листопада, банк Зімбабве почав випуск квазівалюти вперше з 2009 року, повідомило агентство Acossiated Press

Нова "валюта" називається bond notes (банкнота-облігація) і покликана компенсувати на ринку брак американських доларів і південноафриканських рандів, які були в обігу з 2009 після відмови від знеціненої національної валюти - зімбабвійського долара.

Відео дня

Банкноти викликали серед громадян країни суміш надії і побоювання, також вони скептично ставляться до здатності уряду президента Роберта Мугабе керувати валютою.

"Я щасливий, що нарешті отримав трохи готівки після декількох днів в черзі в банку", - заявив Тенсон Тігере, який отримав від свого банку суму в нових банкнотах і американських доларах.

"Я не впевнений, що випуск банкнот-облігацій є рішенням. Вони, можливо, скоро стануть непотрібні так само, як зімбабвійський долар", - сказав він, вийшовши з банку.

Центральний банк Зімбабве заявив, що нові банкноти будуть випускатися номіналом 2 і 5 доларів, хоча в понеділок були випущені тільки купюри в $2. Також будуть випущені монети в $1.

Редактор: Марія Кабацій
Показати ще новини
Радіо NV
X