Журналіст: Після краху банку Яреми стало неможливо отримати акт на нерухомість

1 лютого 2016, 10:29
У результаті визнання Авант-Банку банкрутом стало неможливим отримати акт на нерухомість в офіційному реєстрі Міністерства юстиції, повідомив журналіст Денис Бігус

У пості на Facebook він нагадав, що Авант-Банк пов'язують з колишнім генеральним прокурором Віталієм Яремою і що саме ця фінустанова отримувала комісію в розмірі 4 грн (в оригіналі повідомлення - 3 грн) від покупки кожного акту на нерухомість.

Відео дня

Бігус підкреслив, що у власників реєстру було 72 години на зміну банку, але вони цього не зробили.

Раніше видання Insider опублікувало розслідування про зв'язки Яреми з Авант-Банком. Його автори нагадали, що Міністерство юстиції відкрило доступ до Державного реєстру прав на нерухоме майно. Завдяки цьому через спеціальний сайт кожен бажаючий може отримати інформацію про власника будь-якого будинку, квартири або земельної ділянки.

Раніше доступ до реєстру був відкритий лише для нотаріусів та держвиконавців. Довідка видавалася в паперовому вигляді і лише на своє майно - дізнатися власника чужої нерухомості було неможливо.

Вартість отримання довідки становить 21 грн. 17 з них отримує держпідприємство Інформаційний центр Міністерства юстиції, яке управляє реєстром майнових прав. Ще 4 гривні - комісія за послуги з проведення платежу.

Оплата здійснюється через сервіс Портмоне. При цьому договір про оплату полягає не з платіжним сервісом, а з Авант-Банком, в якому ДП Інформцентр Мін'юсту тримає свій рахунок. Помічником голови правління Авант-Банку в 2012 році був Валерій Ярема - син екс-генпрокурора. Зараз він очолює департамент реєстрації майнових прав Державної реєстраційної служби.

Нагадаємо, 29 січня стало відомо, що Правління національного банку України визнало неплатоспроможним ПАТ Авант-Банк.

Показати ще новини
Радіо НВ
X