Зеленський вважає, що Нефьодова та Верланова потрібно звільнити — ексміністр фінансів Уманський
Президент України Володимир Зеленський виступає за звільнення голови Державної митної служби Максима Нефьодова і Державної податкової служби Сергія Верланова.
Про це ексміністр фінансів Ігор Уманський сказав в інтерв'ю Радіо НВ.
«Питання не в тому, що в мене є претензії до Нефьодова та Верланова. Питання в тому, що вони очолюють структури, через які на сьогоднішній день масово проводять операції з так званої оптимізації сплати податків до державного бюджету. Обсяги таких операцій мною оцінювалися приблизно в 10 млрд грн щомісяця», — сказав Уманський.
Він додав, що в останній день роботи на посаді міністра фінансів передав матеріали про ці схеми в Службу безпеки України і Генпрокуратуру. За його словами, ГПУ передала ці документи в Держбюро розслідувань.
- Я за крісло не триматимуся. Якщо не буде «хімії» з новим Кабміном, готовий піти — голова Митної служби Нефьодов
- Ексміністр фінансів Уманський: Доходи бюджету впадуть. Вони вже летять в тартарари
- «Контрабас як ішов, так і йде». Ексголова Мінфіну Уманський пояснив, чому добивався звільнення Нефьодова і Верланова
«Питання щодо звільнення керівників Митної та Податкової служб піднімалося декілька разів на нарадах за участю президента. Його позиція була однозначна: необхідно звільняти та наводити лад», — заявив Уманський.
Як повідомлялося, під час роботи на посаді голови Мінфіну Уманський ініціював відставки Верланова і Нефьодова. Уманський двічі просив їх звільнити, але Кабмін це питання не розглядав. Він вважає, що подання на звільнення Верланова і Нефьодова є причиною його відставки з посади міністра фінансів.
За даними Державної казначейської служби, доходи державного бюджету в березні 2020 року становили 87,8 млрд грн, що на 10,4% менше від плану і на 2,6% більше від показника березня 2019 року. У січні-березні держбюджет недовиконаний за доходами на 11,6%. За цей період надійшло 210,7 млрд грн.
У березні податкові надходження становили 51,3 млрд грн, що на 5,8% відстає від плану, але на 8,1% вище за минулорічний показник. Митниця в березні принесла 24,5 млрд грн — на 18,8% менше плану і на 10,8% менше торішнього показника.