Продовжив мораторій. Зеленський підписав закон про валютну іпотеку

6 жовтня 2020, 15:42

Президент Зеленський продовжив мораторій на стягнення майна за валютними кредитами до 21 квітня наступного року.

Президент Володимир Зеленський підписав закон № 895-IX, який продовжує дію мораторію на стягнення майна за валютними кредитами до 21 квітня 2021 року.

Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

Відео дня

Закон продовжує мораторій на стягнення зазначеного майна громадян України і встановлює заборону на примусове стягнення майна, якщо воно використовується як місце постійного проживання позичальника або є об'єктом незавершеного житлового будівництва.

«Мораторій продовжено з огляду на ситуацію, в яку потрапили позичальники через знецінення національної валюти з 2008 року, і, як наслідок, неможливість платити кредити в іноземній валюті за поточним валютним курсом», - йдеться в повідомленні Офісу президента.

Також закон забороняє примусове стягнення іншого майна (Майнових прав) за договорами іпотеки з осіб, які мають зобов'язання за кредитами, наданими їм в іноземній валюті, і заборона кредитним установам відступати на користь іншої особи свої права вимоги до позичальника.

У повідомленні ОПУ йдеться, що закон сприятиме захисту майнових прав громадян, з урахуванням погіршення їх фінансового стану через пандемію коронавірусу.

Нагадаємо, що на засіданні 16 вересня Верховна Рада підтримала законопроєкт № 3640 авторства депутата від Слуги народу Олександра Дубінського, який встановлює і до 21 квітня 2021 продовжила мораторій на стягнення майна громадян за валютними іпотечними кредитами.

У серпні цього року президент України Володимир Зеленський відхилив закон про мораторій на стягнення майна за іпотечними кредитами. У відхиленій президентом версії закон пропонував продовжити термін мораторію на відчуження житлового майна за прострочені валютні кредити громадян, в тому числі іпотечні до 1 січня 2022 року.

Тоді глава НБУ Кирило Шевченко заявив, що банківська система «Дуже вдячна» Зеленському за вето на даний закон.

Законопроєкт № 3640 був прийнятий 16 липня, 23 липня спрямований на підпис президентові. В кінці липня Мін'юст запропонував Зеленському відхилити закон, оскільки за словами міністра юстиції Дениса Малюськи, він зробить «неможливим стягнення будь-якого майна за борги, що сильно погіршить бізнес-клімат і створить передумови для великих махінацій».

Мораторій на стягнення майна за іпотечними кредитами був введений в 2014 році. Його прийняття Верховна Рада обґрунтувала російською агресією, економічною кризою і девальвацій гривні.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X