Продовжив мораторій. Зеленський підписав закон про валютну іпотеку
Президент Зеленський продовжив мораторій на стягнення майна за валютними кредитами до 21 квітня наступного року.
Президент Володимир Зеленський підписав закон № 895-IX, який продовжує дію мораторію на стягнення майна за валютними кредитами до 21 квітня 2021 року.
Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.
Закон продовжує мораторій на стягнення зазначеного майна громадян України і встановлює заборону на примусове стягнення майна, якщо воно використовується як місце постійного проживання позичальника або є об'єктом незавершеного житлового будівництва.
«Мораторій продовжено з огляду на ситуацію, в яку потрапили позичальники через знецінення національної валюти з 2008 року, і, як наслідок, неможливість платити кредити в іноземній валюті за поточним валютним курсом», - йдеться в повідомленні Офісу президента.
Також закон забороняє примусове стягнення іншого майна (Майнових прав) за договорами іпотеки з осіб, які мають зобов'язання за кредитами, наданими їм в іноземній валюті, і заборона кредитним установам відступати на користь іншої особи свої права вимоги до позичальника.
У повідомленні ОПУ йдеться, що закон сприятиме захисту майнових прав громадян, з урахуванням погіршення їх фінансового стану через пандемію коронавірусу.
Нагадаємо, що на засіданні 16 вересня Верховна Рада підтримала законопроєкт № 3640 авторства депутата від Слуги народу Олександра Дубінського, який встановлює і до 21 квітня 2021 продовжила мораторій на стягнення майна громадян за валютними іпотечними кредитами.
У серпні цього року президент України Володимир Зеленський відхилив закон про мораторій на стягнення майна за іпотечними кредитами. У відхиленій президентом версії закон пропонував продовжити термін мораторію на відчуження житлового майна за прострочені валютні кредити громадян, в тому числі іпотечні до 1 січня 2022 року.
Тоді глава НБУ Кирило Шевченко заявив, що банківська система «Дуже вдячна» Зеленському за вето на даний закон.
Законопроєкт № 3640 був прийнятий 16 липня, 23 липня спрямований на підпис президентові. В кінці липня Мін'юст запропонував Зеленському відхилити закон, оскільки за словами міністра юстиції Дениса Малюськи, він зробить «неможливим стягнення будь-якого майна за борги, що сильно погіршить бізнес-клімат і створить передумови для великих махінацій».
Мораторій на стягнення майна за іпотечними кредитами був введений в 2014 році. Його прийняття Верховна Рада обґрунтувала російською агресією, економічною кризою і девальвацій гривні.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.