Зеленський — інвесторам: НБУ був, є і залишиться незалежним

8 жовтня 2020, 22:02

Президент Зеленський запевнив інвесторів, що після зміни керівництва Національного Банку України, фінансовий регулятор зберіг незалежність.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що з моменту призначення нового голови Національного банку України НБУ продовжує проводити зважену монетарну політику для забезпечення макроекономічної стабільності.

Відео дня

Про це президент заявив на зустрічі з представниками найбільших інвесторів в українські державні цінні папери Зеленський, передає Офіс президента.

«Національний банк був, є і залишиться незалежним», — заявив Зеленський.

Зеленський зазначив, що для України є надважливим підтримка міжнародних партнерів.

Також президент заявив, що Україна послідовно реалізує всі реформи, узгоджені з МВФ. Зокрема, лібералізований ринок газу для приватних споживачів і буде введений прозорий ринок сільськогосподарських земель. Також він зазначив, що для України є надважливим підтримка міжнародних партнерів.

«Ми вдячні МВФ, ЄС і Світового банку за фінансові пакети підтримки для нашої держави і підтримку важливих реформ в Україні», — зазначив Зеленський.

Також президент запевнив, що українська держава робить все для захисту інвесторів, впевненості, розвитку потенціалу та нових проектів.

«Ми розраховуємо, що економічно Україна буде більш стійкою, ніж інші країни, оскільки ключові галузі, зокрема агропромисловість та IT, піддалися меншому удару, і будуть сприяти відновленню економіки», — зазначив президент.

Нагадаємо, що 5 жовтня Рада Національного банку оголосив догани заступникам глави центробанку Рожкової і Сологубу і висловив їм недовіру. За даними ЗМІ, глава Нацбанку Кирило Шевченко голосував за, а питання про недовіру вніс член Ради НБУ Віталій Шапран.

Рожкова заявила, що вважає догану за коментарі для ЗМІ цензурою і тривожним сигналом для незалежності Національного банку. На думку Сологуба, це «виглядає дико».

Шапран вважає, що оголошення доган має «чисто виховний характер». Він також заявив, що «В лихих дев’яностих роках деяких членів правління просто зустріли б в під'їзді власного будинку», і нагадав про вбивство ексглолови НБУ Вадима Гетьмана в квітні 1998 року. Рожкова у відповідь порадила Шапранов бути обережніше у висловлюваннях, з огляду на велику кількість погроз на її адресу.

Глава Нацбанку Шевченко пояснив оголошення доган його заступникам тим, що вони порушили політику єдиного голосу. За словами голови центробанку, догани не означають, що він хоче, щоб Рожкова і Сологуб пішли зі своїх посад.

У відповідь на догани Рожкової і Сологубу в МВФ закликали дотримуватися принципів управління Нацбанком.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X