Банки дотиснемо, іпотека під 10% буде — Зеленський

9 липня 2020, 15:59

Президент України Володимир Зеленський впевнений, що і комерційні, і державні банки будуть видавати іпотечні кредити під 10% річних.

Про це він сказав у четвер на зустрічі з представниками бізнесу Волинської області, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Я впевнений у тому, що не можна 25% витрачати на іпотеку. Будь-яка молода сім'я вирішить, що, слухай, я тут не можу купити, я тоді поїду в Польщу, яка різниця, де знімати (житло - ред.), але там я отримаю нормальну зарплатню. Доки ми не конкуруємо з усіма провідними європейськими країнами, наприклад Німеччиною, тією ж Польщею, куди їде переважно наша молодь, то ми маємо надати бодай умови. Якщо в нас буде зарплата навіть на €200 менша, ніж у Польщі, але в нас будуть умови, коли людина зможе взяти собі квартиру без проблем під максимум 10%. Таке ставили завдання», - заявив голова держави.

Відео дня

Він додав, що деякі комерційні банки в Києві почали видавати іпотеку під 8,8-9%, але поки це не масово.

«Це проблема, що поки ще не масово. Я впевнений, що до кінця року, в тому чи іншому обсязі це буде. Незважаючи на кризу, про яку всі говорять, незважаючи на COVID, все це з'явиться», - сказав президент.

Зеленський зазначив, що складніше з державними банками, які раніше давали іпотечні кредити під 25% річних, а зараз під 14%.

«Але це дуже багато. Ми з ним сперечаємося, все нормально, ми їх дотиснемо, 10% буде, я в цьому впевнений. Трохи потрібно почекати», - заявив він.

Раніше в Приватбанку заявили, що банк з 1 липня 2020 починає видавати кредити в рамках державної програми Доступне житло під 9,99%. При цьому ставка буде такою тільки в перший рік. У наступні роки вона буде на 4% вищою від Українського індексу ставок за депозитами фізичних осіб (UIRD). Зараз UIRD на 12 місяців становить 9,10%.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X