Затримка видачі дозволів на буріння обійшлася Укргазвидобуванню в 600 млн грн

28 листопада 2017, 14:52
Державна компанія Укргазвидобування оцінює фінансові втрати через тривале оформлення дозволів на буріння свердловин в 637,2 млн грн, а також втрату видобутку в 131,4 млн куб. м газу

Про це повідомив голова правління Укргазвидобування Олег Прохоренко, передають Українські Новини.

"За нашими підрахунками, в цьому році простоювання бурового обладнання компанії становить більш ныж 20 тис. годин. За цей період ми б могли пробурити 6 свердловин, а це 131,4 млн куб. м газу для країни. Якщо перевести ці цифри в гривні, то фінансові втрати компанії дорівнюють 637,2 млн грн втрати держбюджету - 185 млн грн рентних платежів", - сказав Прохоренко.

Відео дня

Голова правління компанії зазначив, що обсяги, які не вдалося покрити газом власного видобутку, Нафтогаз України забезпечує за рахунок імпортованого газу з європейського ринку.

"Якщо порахувати, скільки це 131 млн куб. м газу в грошовому еквіваленті, то виходить приблизно мільярд гривень. І це втрати лише за 10 місяців 2017 року», - додав він.

Нагадаємо, раніше Нафтогазі заявили, що збільшення видобутку газу Укргазвидобування під загрозою через надмірну зарегульованість дозвільних процедур, які необхідно виконати для отримання спецдозволу або його узгодження, щоб почати видобуток блакитного палива.

При цьому прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що Україна нарощує обсяги видобутку газу і до 2020 року повинна видобувати не менше ніж 20 млрд куб. м власного газу на рік, тобто газу, виробництва Укргазвидобування.Акції Укргазвидобування належать Нафтогазу України. Основними напрямками діяльності компанії є видобуток природного газу, газоконденсату та нафти. Згідно з постановою Кабміну, компанія зобов'язана реалізовувати всі обсяги видобутого газу Нафтогазу для потреб населення.

Показати ще новини
Радіо НВ
X